May 25, 2022, 1:35 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

ইউডিএফৰ কৰিমুদ্দিনক আইনী জাননী কংগ্ৰেছৰ, ১০০ কোটিৰ মানহানি গোচৰ তৰাৰ হুংকাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, April 7, 2022
  • 21 Time View

ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচন ৩১ মাৰ্চত অনুষ্ঠিত হৈ গ’ল যদিও বিৰোধীৰ ঐক্যত লগা কেৰোণ আজিলৈ মৰিষণ নহ’ল৷ আজি বিৰোধী কংগ্ৰেছ আৰু ইউডিএফৰ মাজৰ সংঘাতে নতুন ৰূপ লৈছে৷ তাৰ মাজতে ইউডিএফৰ বিধায়ক কৰিমুদ্দিন বৰভূঞাক আইনী জাননী দিছে বিৰোধী দলপতি দেবব্ৰত শইকীয়াই৷ বিৰোধী দলপতি দেবব্ৰত শইকীয়াৰ অধিবক্তা চেমিম আহমেদ বৰভূঞাই জাননী প্ৰেৰণ কৰি কংগ্ৰেছৰ বিৰুদ্ধে দিয়া মন্তব্যৰ উত্তৰ বিচাৰিছে৷ বিৰোধী ইউডিএফৰ সাধাৰণ সম্পাদক কৰিমুদ্দিন বৰভূঞালৈ আইনী জাননী জাৰি কৰি কংগ্ৰেছৰ ৭-৮ গৰাকী বিধায়কে ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচনত বিজেপিক ভোট দিয়াৰ অভিযোগৰ উত্তৰ বিচাৰিছে৷ ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচন সমাপ্ত হোৱাৰ পিছতে বিধায়ক কৰিমুদ্দিন বৰভূঞাই ১ এপ্ৰিলত বিধায়ক অখিল গগৈ আৰু কংগ্ৰেছৰ ৭-৮ গৰাকী বিধায়কে ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচনত বিজেপিক ভোট দিয়া বুলি বিস্ফোৰক অভিযোগ আনিছিল৷ অভিযোগৰ পিছতে কৰিমুদ্দিনৰ বিৰুদ্ধে সৰৱ হয় কংগ্ৰেছ। কৰিমুদ্দিনৰ অভিযোগৰ উত্তৰ দিবলৈ ৭ দিনৰ সময়সীমা দিয়া বান্ধি দিয়া হৈছে৷ উত্তৰ দিব নোৱাৰিলে আদালতত গোচৰ চলোৱাৰ লগতে ৰাজহুৱাকৈ ক্ষমা খোজাৰ আহ্বান জনাই৷ নিৰ্ধাৰিত সময়ত কৰিমুদ্দিন বৰভূঞাই ক্ষমা নুখুজিলে বিৰোধী দলপতি দেবব্ৰত শইকীয়াই ফৌজদাৰী আৰু দেৱানী গোচৰ তৰিব বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ ১০০ কোটিৰ মানহানি গোচৰ তৰাৰ হুংকাৰ দিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে