May 25, 2022, 12:53 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

ইউক্ৰেইনৰ সাংবাদিকক কিয়েভত গুলীয়াই হত্যা, নিৰুদ্দিষ্ট ফটোগ্ৰাফাৰ-তথ্যচিত্ৰ নিৰ্মাতা লেভিনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 2, 2022
  • 48 Time View

যুদ্ধ বিধ্বস্ত ইউক্ৰেইনত আন এগৰাকী সাংবাদিকৰ মৃত্যু হয়৷ ১৯ দিনে নিৰুদ্দেশ হৈ থকা সাংবাদিক ফটোগ্ৰাফাৰ, সাংবাদিক, তথ্যচিত্ৰ নিৰ্মাতা মাক্স লেভিনৰ মৃতদেহ আজি উদ্ধাৰ হৈছে৷ ইউক্ৰেইনৰ ফটোগ্ৰাফাৰ, সাংবাদিক, তথ্যচিত্ৰ নিৰ্মাতা মাক্স লেভিনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰৰ পিছতে যুদ্ধথলীত সাংবাদিকৰ জীৱনৰ সুৰক্ষাক লৈ পুনৰ প্ৰশ্ন উত্থাপন হৈছে৷ মাক্স লেভিন দুসপ্তাহতকৈও অধিক সময় ধৰি নিৰুদ্দেশ হৈ আছিল৷ আজি ৰাজধানী কিয়েভত মৃতদেহ উদ্ধাৰ হৈছে৷ লেভিন ১৩ মাৰ্চৰ পৰা নিৰুদ্দেশ হৈছিল৷ কিয়েভ ওব্লাষ্টৰ বৈশগোৰোড জিলালৈ যাত্ৰাৰ সময়তে শত্ৰুপক্ষ ৰাছিয়াৰ বাহিনীৰ সন্মুখত পৰাৰ আশংকা কৰা হৈছে। লেভিনে ৰয়টাৰ, বিবিচি আৰু এপিৰ সৈতে কাম কৰিছিল। বিশ্বৰ আগশাৰীৰ ফটোগ্ৰাফাৰ, সাংবাদিক, তথ্যচিত্ৰ নিৰ্মাতা হিচাপে জনাজাত আছিল লেভিন৷ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰি মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ অন্তত পৰিয়ালক মৃতদেহ গটাই দিয়া হ’ব৷ ঘটনাৰ ইউক্ৰেইনৰ চৰকাৰে তদন্ত কৰিব নে নাই সেই কথা ঘোষণা কৰা হোৱা নাই৷ লেভিন ইহসংসাৰত ৪ টা সন্তান আৰু পত্নীক এৰি যায়। ফটো সাংবাদিক মাক্স লেভিন ৰাছিয়াৰ আগ্ৰাসী আক্ৰমণ কভাৰ কৰোতে নিহত হ’ব পাৰে বুলিও সন্দেহ কৰা হৈছে। ২০১৪ চনৰ পৰা যুদ্ধৰ বা-বাতৰি সংগ্ৰহ কৰি অধিক জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছিল। এজন প্ৰতিভাশালী ফটোগ্ৰাফাৰ ভি. হুৰনিয়াকৰ বন্ধু আছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে