January 30, 2023, 7:39 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ইউক্ৰেইনৰ পাৰমাণৱিক প্ৰকল্পত আঘাতঃ সময়ক উপলদ্ধি কৰক, IAEAৰ তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া

Reporter Name
  • Update Time : Friday, March 4, 2022
  • 81 Time View

ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ পাৰমাণৱিক প্ৰকল্পত আঘাত কৰাৰ পিছতে তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাস কৰিছে আন্তৰ্জাতিক পাৰমাণৱিক শক্তি সংস্থাই৷ আন্তৰ্জাতিক পাৰমাণৱিক শক্তি সংস্থাই ইউক্ৰেইনত পাৰমাণৱিক প্ৰকল্পৰ ভৌতিক অখণ্ডতাৰ সৈতে আপোচ কৰা হৈছে বুলি গুৰুতৰ অভিযোগ আনে৷ এইটো এনে কাৰ্যৰ সময় নহয়৷ ইউক্ৰেনে আমালৈ এটা অনুৰোধ প্ৰেৰণ কৰিছে বুলি স্বীকাৰ কৰি আন্তৰ্জাতিক পাৰমাণৱিক শক্তি সংস্থাৰ সঞ্চালক প্ৰধান ৰাফেল মাৰিয়ানোগ্ৰোচিয়ে কয় যে ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইন দুয়ো দেশকে উপলব্ধি কৰিবৈ পৰামৰ্শ দিয়ে৷ যিমান সম্ভৱ সোনকালে ভ্ৰমণ কৰি স্থিতি লম৷ এই পদক্ষেপত ৰাজনৈতিক দিশবোৰৰ সৈতে কোনো সম্পৰ্ক নাই৷ মাটিত জটিল পৰিস্থিতিৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, মোৰ উপস্থিতিৰ প্ৰয়োজন বুলি কয় ৰাফেল মাৰিয়ানোগ্ৰোচিয়ে৷ ইউক্ৰেইনৰ জাপোৰিজজিয়া পাৰমাণৱিক শক্তি প্ৰকল্পৰ পৰিস্থিতিৰ সন্দৰ্ভত এনেদৰে মন্তব্য প্ৰদান কৰে ৰাফেল মাৰিয়ানোগ্ৰোচিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে