May 25, 2022, 1:25 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

ইউক্ৰেইনৰ দাবী- যুদ্ধৰ ১১ দিনত ১১ হাজাৰ ৰাছিয়ান সৈন্য নিহত, ২৮৫ খন টেংক, ৪৪ খন বিমান ধ্বংস

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 6, 2022
  • 76 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইনৰ মাজত চলি থকা যুদ্ধৰ আজি ১১ দিন। ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ ফলত ইউক্ৰেইনৰ বহু চহৰ ইতিমধ্যে ধ্বংস হৈ গৈছে। একে সময়তে ইউক্ৰেইন এৰি যোৱা লোকৰ সংখ্যাও নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হৈ গৈ আছে। ইফালে, ইউক্ৰেনে এই যুদ্ধত ৰাছিয়াৰ ক্ষয়ক্ষতিৰ পৰিসংখ্যা প্ৰকাশ কৰিছে।
ইউক্ৰেইনৰ মতে, ৬ মাৰ্চলৈকে যুদ্ধত ১১,০০০ ৰাছিয়ান সৈন্য নিহত হৈছে। ৰাছিয়াই এই যুদ্ধত ৪৪ খন বিমান আৰু ৪৮ খন হেলিকপ্টাৰ হেৰুৱাইছে। ৰাছিয়াৰ ২৮৫ খন টেংক এতিয়ালৈকে ধ্বংস কৰা হৈছে। ৰাছিয়াই ১০৯ টা আৰ্টিলাৰী গান, ৯৮৫ খন সশস্ত্ৰ যুঁজাৰু বাহন, ৫০ খন এমএলআৰএছ, ২ খন নাও, ৪৪৭ খন গাড়ী, ৬০ টা ইন্ধন টেংক, ৪ টা ইউএভি আৰু ২১ খন এণ্টি-এয়াৰক্ৰাফ্ট যুদ্ধত হেৰুৱাইছে।
ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ ৰাজধানী কিয়েভৰ পৰা খাৰকিভ, মাৰিয়ুপোল, চুমি, উডেছাত প্ৰচণ্ড বোমা বিস্ফোৰণ ঘটাইছে। ইফালে, ১১ দিনত ইউক্ৰেইনত থকা ২,২০৩ তকৈও অধিক সামৰিক ঘাটি ধ্বংস কৰা বুলি দাবী কৰিছে ৰাছিয়াই। ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ বৃহৎ সংখ্যক সামৰিক অস্ত্ৰকো লক্ষ্য কৰি লৈছে। ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ মিছাইল প্ৰতিৰক্ষা প্ৰণালী এছ-৩০০ ধ্বংস কৰা বুলিও দাবী কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে