January 30, 2023, 9:19 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ইউক্ৰেইনৰ দাবী- যুদ্ধৰ ১১ দিনত ১১ হাজাৰ ৰাছিয়ান সৈন্য নিহত, ২৮৫ খন টেংক, ৪৪ খন বিমান ধ্বংস

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 6, 2022
  • 111 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইনৰ মাজত চলি থকা যুদ্ধৰ আজি ১১ দিন। ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ ফলত ইউক্ৰেইনৰ বহু চহৰ ইতিমধ্যে ধ্বংস হৈ গৈছে। একে সময়তে ইউক্ৰেইন এৰি যোৱা লোকৰ সংখ্যাও নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হৈ গৈ আছে। ইফালে, ইউক্ৰেনে এই যুদ্ধত ৰাছিয়াৰ ক্ষয়ক্ষতিৰ পৰিসংখ্যা প্ৰকাশ কৰিছে।
ইউক্ৰেইনৰ মতে, ৬ মাৰ্চলৈকে যুদ্ধত ১১,০০০ ৰাছিয়ান সৈন্য নিহত হৈছে। ৰাছিয়াই এই যুদ্ধত ৪৪ খন বিমান আৰু ৪৮ খন হেলিকপ্টাৰ হেৰুৱাইছে। ৰাছিয়াৰ ২৮৫ খন টেংক এতিয়ালৈকে ধ্বংস কৰা হৈছে। ৰাছিয়াই ১০৯ টা আৰ্টিলাৰী গান, ৯৮৫ খন সশস্ত্ৰ যুঁজাৰু বাহন, ৫০ খন এমএলআৰএছ, ২ খন নাও, ৪৪৭ খন গাড়ী, ৬০ টা ইন্ধন টেংক, ৪ টা ইউএভি আৰু ২১ খন এণ্টি-এয়াৰক্ৰাফ্ট যুদ্ধত হেৰুৱাইছে।
ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ ৰাজধানী কিয়েভৰ পৰা খাৰকিভ, মাৰিয়ুপোল, চুমি, উডেছাত প্ৰচণ্ড বোমা বিস্ফোৰণ ঘটাইছে। ইফালে, ১১ দিনত ইউক্ৰেইনত থকা ২,২০৩ তকৈও অধিক সামৰিক ঘাটি ধ্বংস কৰা বুলি দাবী কৰিছে ৰাছিয়াই। ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ বৃহৎ সংখ্যক সামৰিক অস্ত্ৰকো লক্ষ্য কৰি লৈছে। ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ মিছাইল প্ৰতিৰক্ষা প্ৰণালী এছ-৩০০ ধ্বংস কৰা বুলিও দাবী কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে