February 1, 2023, 2:10 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

আৰজেডিলৈ মহাসংকট! টিকটৰ বাবদ ৫০ লাখ টকা বিচৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন জ্যেষ্ঠ নেতাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 30, 2020
  • 144 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ঘোষণা হৈছে বিহাৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ তাৰিখ। নিৰ্বাচনৰ তাৰিখ ঘোষণা হোৱাৰ পিছতে ৰাজ্যখনত ৰাজনৈতিক দলসমূহে তৎপৰতা দেখুৱাইছে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰত নামি পৰিছে। তাৰ মাজতে এতিয়া বৃদ্ধি পাইছে দল তথা নেতাৰ মাজৰ অভিযোগ-প্ৰত্যাভিযোগৰ মাত্ৰা। শেহতীয়াকৈ ৰাজ্যখনৰ প্ৰধান বিৰোধী দল ৰাষ্ট্ৰীয় জনতা দলৰ অনুসূচিত জাতি, জনজাতি চেলৰ প্ৰদেশ সচিব শক্তি মালিকে তেজস্বী যাদৱৰ বিৰুদ্ধে টিকটৰ বিনিময়ত ৫০ লাখ টকা দাবী কৰাৰ অভিযোগ তুলিছে।

শক্তি মালিকৰ অভিযোগ অনুসৰি, তেওঁ যেতিয়া আৰজেডিৰ অনুসূচিত জাতি, জনজাতি চেলৰ প্ৰদেশ অধ্যক্ষ অনিল সাধুৰ সৈতে তেজস্বী যাদৱক সাক্ষাৎ কৰিবলৈ যায়, তেতিয়া টিকট প্ৰদানৰ নামত তেজস্বীয়ে মালিকৰ পৰা ৫০ লাখ টকা দাবী কৰে। কেৱল এয়াই নহয়, টকা কিয় দিব লাগে বুলি শক্তি মালিকে প্ৰশ্ন কৰাত তেওঁক জাতিগত টিপ্পনী কৰা বুলিও অভিযোগ উত্থাপন কৰা হৈছে তেজস্বী যাদৱৰ বিৰুদ্ধে।

ইফালে নিজ দলৰে এগৰাকী জ্যেষ্ঠ নেতাই লগোৱা এই অভিযোগে দলটোৰ ভিতৰুৱা খামখেয়ালি বৃদ্ধি কৰিব বুলি বিভিন্নজনে দাবী কৰিছে। শক্তি মালিকে লগোৱা এই অভিযোগ তেজস্বী যাদৱে কেনেদৰে খণ্ডন কৰে, সেয়াই পৰৱৰ্তী সময়তহে লক্ষণীয় হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে