February 1, 2023, 2:25 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

আৰক্ষী অধিক্ষকক হাথৰাজ বিকাশ বৈদ্যক অপাসাৰণ যোগী চৰকাৰৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, July 24, 2022
  • 37 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ পথ দুৰ্ঘটনাত ৬ জন কানৱাৰিয়াৰ মৃত্যুৰ পিছত যোগী চৰকাৰৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ ৷ এক পথ দুৰ্ঘটনাত ছয়জন কনিষ্টবলৰ মৃত্যুৰ পিছত মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথৰ চৰকাৰ কাৰ্যকৰী হৈ আছে। চৰকাৰে হাতৰাছৰ এছ পি বিকাশ বৈদ্যক আঁতৰাই দেৱেশ পাণ্ডেক তেওঁৰ ঠাইত নিযুক্তি দিয়াৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে। এক পথ দুৰ্ঘটনাত ছয়জন কনিষ্টবলৰ মৃত্যু হৈছিল৷ শেহতীয়াকৈ যোগী চৰকাৰে হাতৰাছৰ এছ পি বিকাশ বৈদ্যক আঁতৰাই দেৱেশ পাণ্ডেক তেওঁৰ ঠাইত নিযুক্তি দিয়াৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে।

হাতৰাছত এক পথ দুৰ্ঘটনাত ছয়জন কানৱাৰিয়াৰ মৃত্যু হৈছিল৷ আৰু এই ঘটনাকলৈ যোগী আদিত্যনাথ চৰকাৰে এছ পি বিকাশ বৈদ্যক ৩৯ তম কৰ্পছ মিৰ্জাপুৰৰ সেনানায়ক পদলৈ স্থানান্তৰ কৰিছে। তেওঁৰ ঠাইত, ৩৯ তম কৰ্পছ পি এ চি মিৰ্জাপুৰত কমাণ্ডাৰ-ইন-চীফ হিচাপে নিযুক্ত হোৱা দেৱেশ কুমাৰ পাণ্ডেক হাতৰাছৰ নতুন আৰক্ষী অধীক্ষক হিচাপে নিয়োগ কৰিছে। যোগী চৰকাৰে হাতৰাসকলৰ কানৱাৰিয়াসকলৰ সৈতে সংঘটিত পথ দুৰ্ঘটনাৰ বিষয়ে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ দৃষ্টিভংগী লৈছে। এই ঘটনাৰ ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত, চৰকাৰে এছপি হাতৰাছ বিকাশ বৈদ্যক বদলি কৰে। বৈদ্যই এতিয়া ৩৯ তম কৰ্পছ পিএছচিত কমাণ্ডাৰ হিচাপে কাম কৰিব। তেওঁৰ ঠাইত দেৱেশ কুমাৰ পাণ্ডে থাকিব, যি বৰ্তমান মিৰ্জাপুৰৰ ৩৯ তম কৰ্পছ পিএচিত কমাণ্ডাৰ হিচাপে নিযুক্ত হৈ আছে। চৰকাৰৰ হৈ, অতিৰিক্ত আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান ৰাজা শ্ৰীবাস্তৱে বদলিৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে। দুয়োজন বিষয়াক লগে লগেই নিজ নিজ দায়িত্ব চমজি ল’বলৈ কোৱা হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে