November 27, 2022, 3:21 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰতিনিধি সভাই ভাৰতক চি.এ.এ.টি.এছ.এ. ৰেহাইৰ অনুমোদন জনাইছে

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 16, 2022
  • 31 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি ডনাল্ড ট্ৰাম্পৰ সময়ত এছ-400 ক্ৰয়ক লৈ ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে চি.এ.এ.টি.এছ.এ. আইনৰ অধীনত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰিছিল। ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে কাউণ্টাৰিং আমেৰিকাৰ বিজ্ঞাপন ৰ জৰিয়তে নিষেধাজ্ঞা আইন (চিএএটিএছএ) আইনৰ অধীনত ভাৰতক উঠাই লোৱাৰ দাবী জনাইছিল। শুক্ৰবাৰে, বাইডেন প্ৰশাসনে ইয়াক গ্ৰহণ কৰিবলৈ পদক্ষেপ আৰম্ভ কৰে। ২ আগষ্ট ২০১৭ চনত প্ৰৱৰ্তন কৰা এই ‘CAATSA’ আইনৰ অধীনত, ৱাশ্বিংটনে ৰাছিয়া, ইৰাণ আৰু উত্তৰ কোৰিয়াৰ পৰা অস্ত্ৰ আৰু প্ৰতিৰক্ষা সঁজুলি ক্ৰয় কৰা যিকোনো দেশৰ ওপৰত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰিব পাৰে। কিন্তু নতুন দিল্লীৰ হৈ চিনেটৰ আৰু কংগ্ৰেছীসকলৰ মতে, ভাৰত বৰ্তমান আমেৰিকাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰতিৰক্ষা অংশীদাৰ। কিন্তু নতুন দিল্লীয়ে কেইবা দশক ধৰি মস্কোৰ পৰা অস্ত্ৰ ক্ৰয় কৰি আহিছে। এই ক্ষেত্ৰত, শাস্তিমূলক ব্যৱস্থা ল’ব নোৱাৰি।

তেওঁলোকে ভাৰতৰ সন্মুখত “চীনা আক্ৰমণৰ বিপদ”ৰ বাবেও যুক্তি দৰ্শাইছিল। তেওঁলোকে জ’ বাইডেনলৈ এখন পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰি দাবী কৰিছিল যে কাটচা আইন কাৰ্যকৰী কৰাৰ মূল উদ্দেশ্য আছিল ৰাছিয়াৰ অন্যায় আচৰণৰ বিৰোধিতা কৰা। আমেৰিকাৰ কোনো মিত্ৰশক্তিক লাজ দিয়া নহয়। কংগ্ৰেছ সদস্য আৰ খান্নাই কয়, “এইটো এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ,” শুকুৰবাৰে প্ৰতিনিধি সভাত ধ্বনি ভোটৰ দ্বাৰা ভাৰতক ৰেহাই দিয়াৰ প্ৰস্তাৱ গৃহীত হোৱাৰ পিছত কংগ্ৰেছসদস্য আৰ খান্নাই কয়। চীনৰ ক্ৰমবৰ্ধমান আক্ৰমণৰ সন্মুখীন হৈ আমেৰিকাযুক্ত ৰাষ্ট্ৰই ভাৰতৰ কাষত থিয় দিব লাগিব। ”

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে