February 2, 2023, 3:31 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

আমেৰিকাত পুনৰ কৃষ্ণাংগৰ ওপৰত আৰক্ষীৰ গুলীবৰ্ষণ, উত্তাল কেনোছা চহৰ…

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, August 25, 2020
  • 140 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ পুনৰ অগ্নিগৰ্ভ হৈ পৰিছে আমেৰিকা! উইছকনচিনৰ কেনোছা চহৰৰ ৰাজপথলৈ ওলাই আহিছে শ শ প্ৰতিবাদকাৰী। চৰকাৰী সম্পত্তি, বাহনত অগ্নি সংযোগ কৰা হৈছে। পৰিস্থিতি এনে হৈছে যে প্ৰতিবাদকাৰীক দমন কৰিবলৈ ৰাজপথত আৰক্ষী-প্ৰশাসনে কন্দুৱা গেছ, লাঠি চাৰ্জ কৰিছে। কেনোছাত জাৰি কৰা হৈছে সান্ধ্য আইন।

আমেৰিকাত সৃষ্টি হোৱা দেওবাৰৰ এই পৰিস্থিতিৰ কাৰণ হৈছে পুনৰ কৃষ্ণাংগ ব্যক্তিৰ ওপৰত আৰক্ষীৰ গুলীবৰ্ষণ। বিগত মে’ মাহত জৰ্জ ফ্লয়েড নামৰ এজন কৃষ্ণাংগ যুৱকক আমেৰিকান আৰক্ষীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ পিছত যুক্তৰাষ্ট্ৰখনত কৃষ্ণাংগ ব্যক্তিৰ ওপৰত গুলীবৰ্ষণৰ এয়া দ্বিতীয়টো ঘটনা।

জানিব পৰা মতে, দেওবাৰে সন্ধিয়া প্ৰায় ৫ বজাত জেকব ব্লেক নামৰ এজন কৃষ্ণাংগ ব্যক্তিক ৩ সন্তানৰ সন্মুখতে কেনোছা আৰক্ষীয়ে পিছফালৰ পৰা গুলীবৰ্ষণ কৰে। এই ঘটনাত গুৰুতৰভাৱে আহত হোৱা জেকব সম্প্ৰতি চিকিৎসাধীন হৈ আছে আৰু অৱস্থা অতি সংকটজনক বুলি জানিব পৰা গৈছে। ইফালে কেনোছাত কৃষ্ণাংগ ব্যক্তিৰ ওপৰত আৰক্ষীৰ এনে বৰ্বৰ আক্ৰমণৰ বিৰোধিতাৰে দেওবাৰে নিশা উত্তাল হৈ পৰে সমগ্ৰ চহৰ। ৰাজপথলৈ ওলাই আহি শ শ প্ৰতিবাদকাৰীয়ে আমেৰিকান আৰক্ষীৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। প্ৰতিবাদকাৰীয়ে কেইবাখনো বাহনত অগ্নিসংযোগ কৰাৰ উপৰিও বাধা দিবলৈ অহা আৰক্ষীৰ সৈতেও হতাহতিত লিপ্ত হয়।

কি কাৰণে কেনোছা আৰক্ষীয়ে জেকব ব্লেকৰ ওপৰত গুলীবৰ্ষণ কৰিলে, সেয়া এতিয়াও অস্পষ্ট। প্ৰত্যক্ষদৰ্শীৰ মতে, সেই স্থানৰ পৰা ৭ জাই গুলীৰ শব্দ শুনা গৈছিল। কিন্তু জেকবৰ দেহত কেইটা গুলী লাগিছে বা প্ৰকৃততে আৰক্ষীয়ে কিমান জাঁই গুলীচালনা কৰিছিল সেই বিষয়ে এতিয়াও কোনো মন্তব্য প্ৰকাশ কৰা নাই কেনোছা আৰক্ষীয়ে। জেকবৰ সৈতে মৰাণাস্ত্ৰ লাভ হৈছিল নেকি সেয়াও জানিব পৰা নাযায়।

ইফালে এই ঘটনাক নিন্দনীয় আখ্যা দিছে উইছকনচিনৰ ডেম’ক্ৰেটিক গভৰ্ণৰ টনি এভাৰছে। টুইটত গৰ্ভণৰ গৰাকীয়ে লিখিছে যে দেওবাৰে জেকব ব্লেকৰ ওপৰত যিধৰণে গুলীবৰ্ষণ কৰা হৈছিল, সেয়া অতিকৈ নিন্দনীয়। নিজৰ এছইউভি বাহনখনৰ দৰ্জা খুলি চালকৰ আসনত বহাৰ সময়ত, তিনি শিশু সন্তানৰ সনমুখতে ব্লেকৰ ওপৰত গুলীবৰ্ষণ কৰা হয়। ব্লেক বৰ্তমান হাস্পতালত ভৰ্তি হৈ আছে। তেওঁৰ অৱস্থা খুবেই সংকটজনক। উইছকনছিন অৱ জাষ্টিছ বিভাগে কেনোছাৰ এই ঘটনাৰ তদন্ত কৰাৰ আশ্বাস প্ৰদান কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে