September 29, 2022, 6:55 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

আমিনগাঁৱৰ বায়’টেক পাৰ্কত ৰাজ্যপালৰ উপস্থিতিত বিশ্ব পৰিবেশ দিৱস পালন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 5, 2022
  • 64 Time View

পংকজ নাথঃ আমিনগাঁৱত কামৰূপ প্ৰশাসন আৰু উত্তৰ কামৰূপ বন বিভাগে বিশ্ব পৰিবেশ দিৱস পালন কৰে। আমিনগাঁৱত ৰাজ্যপাল প্ৰফেচাৰ জগদীশ মুখীৰ উপস্থিতিত আমিনগাঁৱৰ বায়’টেক পাৰ্কত বিশ্ব পৰিবেশ দিৱস পালন কৰা হয়। গছপুলি ৰোপণ কৰি বসুন্ধৰা কুতুম্ব বাণীৰে সকলোকে অনুপ্ৰাণিত হ’বলৈ আহ্বান ৰাজ্যপাল মুখীয়ে। বিশ্বত ভয়াবহভাৱে বৃদ্ধি হোৱা গোলকীয় উষ্ণতা ৰোধৰ বাবে বছৰৰ প্ৰতিটো দিনতে পৰিবেশ দিৱস উদযাপন কৰিবলৈ আহ্বান জনাই ৰাজ্যপাল গৰাকীয়ে। প্ৰদূষণ ৰোধৰ বাবে দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে বিভিন্ন অভিলাষী আঁচনি গ্ৰহণ কৰিছে বুলি উল্লেখ কৰি ৰাজ্যপালে কয় যে পৰিবেশ ৰক্ষাৰ হকে সকলোকে হাতে হাত ধৰি আগুৱাই যাবলৈ আহ্বান জনায়। স্কুল-কলেজৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মাজত পৰিবেশ সংৰক্ষণৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰে বিভিন্ন কাৰ্যসূচী হাতত লৈছে বুলিও ৰাজ্যপালে সদৰি কৰে। অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি বন মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্ল বৈদ্যই হাতী-মানুহৰ সংঘাত আৰু বান্দৰ-মানুহৰ সংঘাত ৰোধ কৰাৰ বাবে বিভিন্ন ধৰণৰ কাৰ্যপন্থা গ্ৰহণ কৰাৰ চিন্তা চৰ্চা বন বিভাগে কৰি আছে বুলি জানিবলৈ দিয়ে। ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ লগতে আমিনগাঁৱতো কামৰূপ জিলা প্ৰশাসন আৰু উত্তৰ কামৰূপ বন সংমণ্ডলৰ উদ্যোগত বিশ্ব পৰিৱেশ দিৱস উদযাপন কৰা হয়। বন মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্য ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখী উপস্থিতি থকা অনুষ্ঠানটোত জিলা উপায়ুক্ত কৈলাশ কাৰ্তিক, কামৰূপ জিলা আৰক্ষী অধীক্ষক হিতেশ চন্দ্ৰ ৰায়, উত্তৰ কামৰূপ বন সংমণ্ডল প্ৰাধিকাৰী চানিদেউ চৌধুৰী উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে