February 3, 2023, 8:56 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

আমিনগাঁৱৰ এম.এছ এক্সেল ষ্টীলে ঠগিলে দুই সাংবাদিকক

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 5, 2022
  • 93 Time View

পংকজ নাথঃ কামৰূপ জিলাৰ আমিনগাঁওস্থিত উদ্যোগিক প্ৰতিষ্ঠানসমূহে প্ৰায়ে গ্ৰাহকক প্ৰৱঞ্চনা কৰাৰ খবৰ প্ৰকাশ পায়। একাংশ উদ্যোগিক প্ৰতিষ্ঠানে গ্ৰাহক তথা ব্যৱসায়ীক প্ৰৱঞ্চনা কৰি অহাৰ অভিযোগৰ মাজতে এইবাৰ সাংবাদিকক প্ৰৱঞ্চনা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷ এম এছ এক্সেল ষ্টীল নামৰ প্ৰতিষ্ঠানে সাংবাদিকক প্ৰৱঞ্চনা কৰাৰ অভিযোগ আহি পৰিছে। টিনপাত প্ৰস্তুতকাৰী ব্যৱসায়ীক প্ৰতিষ্ঠানে টিনপাত ক্ৰয় কৰি প্ৰৱঞ্চনাৰ সন্মুখীন হয় দুই সাংবাদিকে। এদিন পূৰ্বে প্ৰতিষ্ঠানত টিনপাত বুকিং কৰি ধন পৰিশোধ কৰে দুই সাংবাদিকে। এম এছ এক্সেল ষ্টীলৰ মেনেজাৰক ধন পৰিশোধ ৰচিদ খোজাত ৰচিদ নিদি আহিলেই হ’ল বুলি কলে মেনেজাৰে। পিছে টিনপাত লবলৈ আহি চকু কপালত উঠিল সাংবাদিকৰ। পোন্ধৰখন টিনপাতৰ বিপৰীতে নখন টিনৰ ধন জমা কৰা বুলিহে কয়। ইমানেই নহয়, এই বিষয়ে প্ৰশ্ন কৰাত প্ৰতিষ্ঠানৰ কৰ্মচাৰীসকলে সাংবাদিক দুজনক মাৰিবলৈ উদ্যত হয়। এম এছ এক্সেল ষ্টীল নামৰ প্ৰতিষ্ঠানৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰাহকৰ দীৰ্ঘদিনৰ পৰাই প্ৰৱঞ্চনাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈ আহিছে। বহু ব্যবসায়ীক ৰাম ঠগন দি অহা এম এছ এক্সেল ষ্টীলৰ বিৰুদ্ধে কামৰূপ আৰক্ষীৰ শীৰ্ষ মহলকো অৱগত কৰা হৈছে যদিও আৰক্ষীয়ে এই সন্দৰ্ভত তৎপৰ নোহোৱা বুলি অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে। বহিৰাগত মালিকাধীন প্ৰতিষ্ঠানৰ কৰ্মচাৰীয়ে সাংবাদিকক এনেদেৰে দুৰ্ব্যৱহাৰ কৰাৰ অধিকাৰ ক’ত পালে লগতে কামৰূপ আৰক্ষীয়ে ঘটনা সন্দৰ্ভত খবৰ পোৱাৰ পিছতো ঘটনাস্থলীত কিয় উপস্থিত নহল, ইয়াক লৈ প্ৰশ্ন উদয় হৈছে?

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে