February 1, 2023, 1:15 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

আমগুৰিৰ দলং নিৰ্মাণত ব্যাপক দুৰ্নীতি, যিকোনো মুহূৰ্ততে হ’ব পৰে ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনা

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, September 26, 2020
  • 135 Time View

আমগুৰিঃ শিৱসাগৰ জিলাৰ আমগুৰিৰ ধোদৰ আলিৰ ওপৰত থকা ঐতিহ্যমণ্ডিত নামতি পুলৰ জৰাজীর্ণ অৱস্থাই বছৰ বছৰ ধৰি জ্বলা-কলা খুৱাইছে ৰাইজক। গড়কাপ্তানী বিভাগৰ চূড়ান্ত অৱহেলাৰ বাবে এতিয়া আহোম যুগৰ স্মৃতিবিজড়িত আমগুৰিৰ এই ঐতিহ্যমণ্ডিত নামতি পুলটো জহি খহি যাবলৈ ধৰিছে।

নামতি পুলটোৰ জৰাজীর্ণ ৰূপত অতিষ্ট হৈ বিভিন্ন সময়ত স্থানীয় দল-সংগঠনে প্রতিবাদী কার্যসূচী গ্ৰহণ কৰাত চৰকাৰে নামতি পুলটোৰ কাষতে নামতি নৈৰ ওপৰত এখন পকী দলং নির্মাণ বাবে ২০১৫ চনতে কোটি টকা অনুদান দিছিল যদিও বিগত প্ৰায় ৬ বছৰে ঠিকাদাৰে নির্মাণৰ কাম সম্পূর্ণ কৰিব নোৱাৰিলে।

বৰ্তমানলৈকে কেইবাটাও সৰু-বৰ দুর্ঘটনা সংঘটিত হৈছে যদিও যিকোনো মুহূৰ্ততে পুলটো ভাগি ভয়ংকৰ দুর্ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ আশংকা কৰিছে স্থানীয় ৰাইজে। কিয়নো এই পুলটোৱেদি ৬ টনতকৈ অধিক গধূৰ যান-বাহনৰ চলাচল নিষেধ বুলি গড়কাপ্তানী বিভাগে এখন ফলক লগাই থৈছে ঠিকেই কিন্তু সেই নিৰ্দেশ অমান্য কৰি দৈনিক শ শ অএনজিচিৰ গধূৰ বাহনৰ সমান্তৰালকৈ শিল, বালি, কয়লা, চাহপাত আদি ট্রাক ভৰ্ত্তি বাহন চলাচল কৰে।

সেয়েহে এক কোটিৰো অধিক টকা ব্যয়েৰে নিৰ্মাণ কৰি থকা পকী দলংখন ঠিকাদাৰৰ হেমাহিৰ বাবে ২০১৫ চনৰ পৰা আজি পৰ্যন্ত সম্পূৰ্ণ হৈ নুঠাৰ বাবে এতিয়া গৰজি উঠিছে টাই আহোম যুৱ পৰিষদৰ আৰু কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিৰ শিৱসাগৰ জিলা সমিতি। সংগঠন দুটাই অহা ১৫ দিনৰ ভিতৰত যদি দলংখনৰ কাম আৰম্ভ নকৰি যাতায়ত অব্যাহত থাকে, তেন্তে ঐতিহাসিক নামতি পুলটো অনিৰ্দিষ্ট কালৰ বাবে বন্ধ ৰখাৰ ভাবুকি প্ৰদান কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে