January 30, 2023, 8:36 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

আপৰ চৰকাৰ গঠনৰ পূৰ্বেই পঞ্জাৱত আন্তৰ্জাতিক কাবাডী খেলুৱৈ সন্দীপ নাংগলক গুলীয়াই হত্যা

Reporter Name
  • Update Time : Monday, March 14, 2022
  • 77 Time View

আপ চৰকাৰ গঠনৰ পূৰ্বেই পঞ্জাৱত এজন খেলুৱৈক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে৷ পাঞ্জাৱৰ কাবাডী খেলুৱৈ সন্দীপ নাংগলক মালিয়ানত অচিনাক্ত লোকে গুলীয়াই হত্যা কৰে৷ এখন খেল চলি থকাৰ সময়ত চাৰিজন লোক এখন গাড়ীত আহি নিচেই ওচৰৰ পৰা গুলীয়াই। আৰক্ষীয়ে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে৷ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ পিছত অধিক বিৱৰণ দিব পাৰিব বুলি কয় জলন্ধৰৰ এছএছপি সতীন্দৰ সিঙে৷

শ্বাহকোটৰ মালিয়ান কালান গাঁৱত এখন কাবাডী প্ৰতিযোগিতা চলি থকাৰ সময়তে আন্তৰ্জাতিক কাবাডী খেলুৱৈ সন্দীপ নাংগলক পঞ্জাৱৰ জলন্ধৰত চাৰিজন আক্ৰমণকাৰীয়ে গুলীয়াই হত্যা কৰে৷

সন্দীপ প্ৰতিযোগিতাস্থলীৰ পৰা ওলাই অহাৰ সময়ত চাৰিজন অচিনাক্ত আক্ৰমণকাৰীয়ে গুলীচালনা কৰিছিল৷ সন্দেহ কৰা মতে, সন্দীপৰ ওপৰত আঠৰ পৰা দহ ৰাউণ্ড গুলী চালনা কৰা হৈছিল।

উপ আৰক্ষী অধীক্ষকে কয় যে ঘটনাস্থলীৰ পৰা ১০টা খালী গুলীৰ কাৰ্টিজ পোৱা গৈছে। সন্দীপক গুলী লগাৰ পিছতে নাকোদাৰৰ এখন চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছিল য’ত তেওঁক মৃত ঘোষণা কৰে।

৪০ বছৰীয়া কাবাডী খেলুৱৈজন শ্বাহকোটৰ নাংগল আম্বিয়ান গাঁৱৰ বাসিন্দা। পৰিয়ালৰ সৈতে ইংলেণ্ডত বাস কৰিছিল আৰু সন্দীপে গাঁওখনত কাবাডী টুৰ্ণামেণ্ট আয়োজন কৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে