February 3, 2023, 9:52 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

আনৰ ঘৰত কাম কৰে মাতৃয়েঃ পিতৃহাৰা ভাতৃ-ভগ্নী জয়ন্ত-বৰ্ষাই পালে কনিষ্টবলৰ চাকৰি

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 12, 2022
  • 237 Time View

লংকাৰ কাকীৰ দুই ভাতৃ-ভগ্নীৰ সফলতাত আবেগিক হৈ পৰিছে ওচৰ-চুবুৰীয়া৷ কাকী ৬নং গাঁৱৰ জয়ন্ত হাজৰিকা আৰু ভগ্নী বৰ্ষা হাজৰিকাই অসম আৰক্ষীৰ আজি ঘোষিত ফলাফলত কনিষ্টবল হিচাপে চাকৰি লাভ কৰে৷ পেছাত গাড়ী চালক জয়ন্তই আনৰ গাড়ী চলাই নিজৰ লগতে নিজৰ ভগ্নী বৰ্ষাৰ পঢ়াশুনাৰ লগতে চাকৰি বাবে প্ৰয়োজনীয় প্ৰস্তুতিৰ বাবে সকলো খিনি কৰি গৈছিল৷ পিতৃহাৰা দুই ভাতৃ-ভগ্নীৰ সমস্ত দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিছিল জ্যেষ্ঠ ভাতৃ দ্বীপ হাজৰিকাই৷ দ্বীপ হাজৰিকাই গাড়ী চালক আৰু আনৰ ঘৰত কাম কৰি দুই ভাতৃ-ভগ্নীক পঢ়াইছিল৷ জয়ন্ত আৰু বৰ্ষাৰ মাতৃয়ে আনৰ ঘৰত দিন হাজিৰা কৰি দুই সন্তানক মানুহ কৰাৰ সপোন দেখিছিল৷ চৰকাৰে নিকা স্বচ্ছভাৱে আৰক্ষী কনিষ্টবলৰ বাছনি প্ৰক্ৰিয়া কৰাত অতি দৰিদ্ৰ পৰিয়ালত জন্ম গ্ৰহণ কৰা সন্তানে চাকৰি লাভ কৰাত স্থানীয় ৰাইজে চৰকাৰৰ শলাগ লয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে