November 28, 2022, 10:02 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় টি-২০ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ বাংলাদেশৰ তামিম ইকবালৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, July 17, 2022
  • 27 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ বিশ্বকাপৰ পূৰ্বে বাংলাদেশৰ ক্ৰিকেটত মোক্ষম আঘাত ৷ শেহতীয়াকৈ বাওঁহতীয়া বেটছমেন তামিম ইকবালে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় টি-২০ ৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে। বাওঁহতীয়া বেটছমেনগৰাকীৰ আকস্মিক সিদ্ধান্তই অনুৰাগীক আচৰিত কৰিছে। আগন্তুক টি-২০ বিশ্বকাপত বাংলাদেশে বেটছমেনগৰাকীক নাপাব। দেওবাৰে তামিমে ফেচবুকত লিখিছে যে, “মই আজি আন্তৰ্জাতিক টি-২০ৰ পৰা অৱসৰ লৈছো, সকলোকে ধন্যবাদ। তামিমে কৈছে , তেওঁ টি-২০ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ল’ব কিন্তু দেশৰ হৈ টেষ্ট মেচ আৰু এদিনীয়া ক্ৰিকেট খেলিব।

৩৩ বছৰীয়া তামিমক বাংলাদেশৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ বেটছমেন হিচাপে গণ্য কৰা হয়। তেওঁ ২০০৭ চনত আন্তৰ্জাতিক টি-২০ত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। তামিমে শেষবাৰৰ বাবে ২০২০ চনৰ মাৰ্চত জিম্বাবোৱে’ৰ বিৰুদ্ধে দেশৰ হৈ ২০ অভাৰৰ ক্ৰিকেট খেলিছিল। আঘাত আৰু ব্যক্তিগত কাৰণত তামিমক তেতিয়াৰ পৰা আন্তৰ্জাতিক টি-২০ত দেখা পোৱা নাছিল। তামিমে ২০২১ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপত বাংলাদেশৰ হৈ খেলা নাছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে