May 25, 2022, 1:17 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

আদালতত আৰক্ষীৰ দোষ স্বীকাৰ, ৰাজপথত আৰক্ষীয়ে প্ৰহাৰ কৰা বিকি প্ৰসাদ গুপ্তাৰ জামিন মঞ্জুৰ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, March 21, 2022
  • 38 Time View

জামিন মঞ্জুৰ বিকি প্ৰসাদ গুপ্তাৰ৷ কামৰূপ জিলাৰ মুখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশৰ আদালতে জামিন মঞ্জুৰ কৰে। পল্টনবাজৰ আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া আৰু তদন্তকাৰী বিষয়া উপস্থিত আছিল আদালতত। আৰক্ষীয়ে দোষ স্বীকাৰ কৰিছে আদালতত। ঘটনাত জড়িত সকলোৰে বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা লোৱা হ’ব৷ অন্য ৫ গৰাকী আৰক্ষীক চমন৷ পূৰ্বে বিকি গুপ্তা জে’ললৈ যোৱাৰ কথা খণ্ডন কৰিছে পত্নীয়ে৷ এফ আৰ দাখিল কৰিলে দোষমুক্ত হ’ব বিকি গুপ্তা৷ যোৱা ১৯ মাৰ্চত আৰক্ষীক প্ৰহাৰৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰি কাৰাগাৰলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল বাইক আৰোহী বিকি প্ৰসাদ গুপ্তাক৷ গুৱাহাটীৰ পল্টনবজাৰ আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰি জেললৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল৷ গুৱাহাটীৰ পল্টন বজাৰৰ বিশাল মেগামাৰ্টৰ সন্মুখত আৰক্ষী আৰু বাইক আৰোহীৰ মাজত হতাহতি কাণ্ড সংঘটিত হৈছিল৷ তাৰ পিছতে বাইক আৰোহীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি কেন্দ্ৰীয় কাৰাগাৰলৈ প্ৰেৰণ কৰে৷ আৰক্ষীক প্ৰহাৰৰ অভিযোগত বিকি প্ৰসাদ গুপ্তাক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়৷ কণমানি সন্তান, পত্নীৰ সন্মুখত আৰক্ষীয়ে মাৰ-ধৰ কৰিছিল বিকি গুপ্তাক৷ গুৱাহাটী মহানগৰীৰ পল্টন বজাৰ আৰক্ষী থানা এলেকাৰ পল্টন বজাৰত কনিষ্টবলে পত্নী-সন্তান বাইকত থকাৰ সময়তে আৰোহীক মাৰধৰ কৰাৰ এইটো ভিডিঅ’ ভাইৰেল হৈ পৰাৰ পিছতে তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি হয়৷ আৰক্ষীয়ে প্ৰহাৰ কৰাৰ সময়ত কণমানি সন্তান আৰু পত্নী বাইকত বহি আছিল। আৰক্ষীয়ে লোকজনক প্ৰহাৰৰ সময়ত কণমানি আৰু পত্নীসহ বাইক বাগৰি পৰিছিল যদিও দুয়ো ৰক্ষা পৰে৷ ৰাজ্যত আৰক্ষীৰ গুণ্ডাগিৰী কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি ঘটনাৰ উচিত তদন্ত কৰাৰ দাবী জনাই বিভিন্ন জনে৷ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ঘটনাই তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশৰ সময়তে অভিযুক্ত আৰক্ষী কনিষ্টবল ফকৰুদ্দিন আহমেদক নিলম্বন কৰা হয়৷ শুকুৰবাৰে হঠাতে তীব্ৰ তালাচী চলাই থকাৰ সময়তে আৰক্ষী আৰু বিকি প্ৰসাদ গুপ্তা নামৰ আৰোহীৰে হতাহতিৰ সৃষ্টি হয়। বাইক আৰোহীক প্ৰহাৰ কৰে কৰ্তব্যৰত আৰক্ষী কনিষ্টবলজনে। বাইক আৰোহীও আৰক্ষীৰ লোকজনক প্ৰহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। এগৰাকী মহিলা আৰু এটি কণমানি শিশুও আছিল বাইকখনত। আৰক্ষী আৰু আৰোহীজনৰ প্ৰথম অৱস্থাত তৰ্কাতৰ্কিৰ সৃষ্টি হৈছিল যদিও পিছলৈ মাৰপিটৰ ৰূপ লয়। আৰক্ষী কনিষ্টবলজনে প্ৰহাৰ কৰে বাইকৰ ওপৰত উঠি থকা লোকজনক। ফলত বাইকৰ পৰা বাগৰি পৰে কণমানি শিশুৰ লগতে বাইকখনত থকা মহিলাগৰাকী। জানিব পৰে মতে, বাইক আৰোহীজনে ৰাস্তা কিছু সময় ব্লক কৰি ৰাখিছিল। যান-বাহন আৰক্ষীৰ কনিষ্টবল ফকৰুদ্দিন আহমেদৰ শেহতীয়াকৈ ৰিজাৰ্ভ ক্লজ কৰাৰ লগতে ঘটনাৰ তদন্ত ঘোষণা কৰা হৈছে৷ ইপিনে মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, ডিজিপি ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তই প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি বিকি গুপ্তাক সন্মানসহকাৰে উলিয়াই আনিবলৈ কৈছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে