May 25, 2022, 11:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

আজিৰে পৰা মুকলি শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ গ্ৰন্থমেলা-প্ৰদৰ্শনী

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, February 22, 2022
  • 51 Time View

দেৱজিৎ সোণোৱালঃ হৰি নামেৰে মুখৰিত হৈছে ককা বাগ্মীবৰ নীলমণি ফুকন সমন্বয় ক্ষেত্ৰ। লাখ লাখ ভকতক আদৰিবলৈ সাজু হৈছে ডিব্ৰুগড় জিলা বাসী। শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ ৯১ সংখ্যাক বাৰ্ষিক অধিৱেশনৰ মূল কাৰ্যসূচী ২৫ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব যদিও ৰাইজৰ সুবিধাৰ্থে গ্ৰন্থমেলা আৰু প্ৰদৰ্শনীসমূহ মঙলবাৰৰ পৰা মুকলি কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰিছে উদযাপন সমিতিয়ে। অধিৱেশনৰ সৈতে সংগতি ৰাখি নাহৰকটীয়া মহাবিদ্যালয়ত প্ৰতিষ্ঠা হ’ব মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ শংকৰদেৱ অধ্যয়ন কেন্দ্ৰ। এই কথা জানিবলৈ দিয়ে সংঘৰ পদাধিকাৰ কমলাকান্ত গগৈয়ে। ৰাজ্যৰ লগতে দেশৰ বিভিন্ন ৰাজ্যৰ পৰা আহিবলগীয়া আৰু সৰ্বমুঠ ৬২৮ খন বিপনী অংশ লৈ মেলাৰ প্ৰস্তুতি প্ৰায় সম্পূৰ্ণ হৈ উঠিছে। মূল তোৰণ, মূল মঞ্চ আৰু মণ্ডপ, ধর্মধ্বজ্জা উত্তোলনস্থলী, বিশেষ প্ৰতিনিধি শিবিৰ, চিকিৎসা শিবিৰ, ভোজনালয় আৰু ভোজনালয় অভ্যৰ্থনা কক্ষ আদিৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য প্ৰায় সম্পূৰ্ণ হৈছে। প্ৰতিদিনে প্ৰায় ১০ লক্ষ্যধিক ভকত বৈষ্ণৱৰ আগমন ঘটিবলগীয়া অনুষ্ঠানত সৰ্বস্তৰৰ লোকৰ আগমনে জীপাল হৈ পৰিছে অধিবেশনস্থলী। ইফালে অধিৱেশন প্ৰথম দিনা ভোজনালয়ত প্ৰতি সাঁজতে শংকৰদেৱ সংঘৰ আই মাতৃ কল্যাণ সমিতিৰ তৰফৰ পৰা ভকতসকলক শুশ্ৰূষা কৰা হ’ব৷ সংঘৰ পদাধিকাৰ কমলাকান্ত গগৈয় প্ৰস্তুতিৰ বুজ লোৱাৰ লগতে সকলোধৰণৰ কাম-কাজ নিৰ্ধাৰিত সময়ৰ ভিতৰতেই সম্পূৰ্ণ হ’ব বুলি জানিবলৈ দিয়ে। অধিৱেশন সৈতে সংগতি ৰাখি স্থায়ী পদক্ষেপ লৈ নাহৰকটীয়া মহাবিদ্যালয়ত মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ শংকৰদেৱ অধ্যয়ন কেন্দ্ৰ স্থাপন কৰা হ’ব বুলি পদাধিকাৰগৰাকীয়ে অৱগত কৰে। লাখ লাখ ভকতৰ সমাগমেৰে দ্বিতীয় বৈকুণ্ঠ পুৰীলৈ ৰূপান্তৰ হৈছে নাহৰকটীয়া ৰাঙলী কলিয়াপানী পথাৰৰ ককা বাগ্মীবৰ নীলমণি ফুকন সমন্বয় ক্ষেত্ৰ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে