November 29, 2022, 12:28 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

আজিৰে পৰা বাৰ্মিংহামত অনুস্থিত হ’ব ২২ সংখ্যক কমনৱেল্থ গেমছ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, July 28, 2022
  • 26 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজিৰে পৰা আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বাৰ্মিংহামত অনুস্থিত হ’ব ২২ সংখ্যক কমনৱেল্থ গেমছ। বৃহস্পতিবাৰে (২৮ জুলাই) সন্ধিয়া আলেকজেণ্ডাৰ ষ্টেডিয়ামত উদ্বোধনী হ’ব কমনথৱেল্থ গেমছৰ। ভাৰতেও এই কমনথৱেল্থ গেমচত ভাগ লৈছে।

ক্ৰীড়া অনুসৰি ২০২২ কমনৱেলথ গেমছৰ বাবে ভাৰতৰ সম্পূৰ্ণ সময়সূচী হৈছে
এথলেটিকছত ভাৰতৰ হৈ অংশগ্ৰহণ কৰা খেলুৱৈসকল হৈছে,
জুলাই ৩০: নিতেন্দ্ৰ ৰাৱত (পুৰুষৰ মাৰাথন), আগষ্ট ২: অবিনাশ চেবল (পুৰুষৰ ৩০০০ মিটাৰ ষ্টিপলচেজ), মুৰলী শ্ৰীশংকৰ (পুৰুষৰ লং জাম্প), মুহাম্মাদ আনিস য়াহিয়া (পুৰুষৰ লং জাম্প), ধনলক্ষ্মী চেকাৰ (মহিলাৰ 100 মিটাৰ),যোথি য়াৰাজী (মহিলাৰ 100 মিটাৰ), মনপ্ৰীত কৌৰ (মহিলাৰ শ্বট পুট), নৱজিৎ কৌৰ ধিলন (মহিলাৰ ডিচকাছ থ্ৰো), আগষ্ট ৩: ঐশ্বৰ্য বি (মহিলাৰ ট্ৰিপল জাম্প), আগষ্ট ৫: আব্দুল্লা আবুবেকাৰ (পুৰুষৰ ট্ৰিপল জাম্প), প্ৰবীণ চিত্ৰভেল (পুৰুষৰ ট্ৰিপল জাম্প), এলডোচ পল (পুৰুষৰ ট্ৰিপল জাম্প)

ডিপি মানু (পুৰুষৰ জেভেলিন থ্ৰো)ৰোহিত যাদৱ (পুৰুষৰ জেভেলিন থ্ৰো), সন্দীপ কুমাৰ (পুৰুষৰ 10 কিলোমিটাৰ দৌৰ খোজ কঢ়া), অমিত খাত্ৰী (পুৰুষৰ 10 কিলোমিটাৰ দৌৰ খোজ কঢ়া), ঐশ্বৰ্য বি (মহিলাৰ লং জাম্প), এন্সি চোজান (মহিলাৰ লং জাম্প), অন্নু ৰাণী (মহিলাৰ জেভেলিন থ্ৰো), শিল্পা ৰাণী (মহিলাৰ জেভেলিন থ্ৰো), মঞ্জু বালা সিং (মহিলাৰ হেমাৰ থ্ৰো), সৰিতা ৰোমিত সিং (মহিলাৰ হেমাৰ থ্ৰো), আগষ্ট ৬: আমোজ জেকব (পুৰুষৰ ৪এক্স৪০০ মিটাৰ ৰিলে), নোহ নিৰ্মল টম (পুৰুষৰ 4এক্স400 মিটাৰ ৰিলে), আৰোকিয়া ৰাজীৱ (পুৰুষৰ 4এক্স400 মিটাৰ ৰিলে), মুহাম্মাদ আজমল (পুৰুষৰ 4এক্স400 মিটাৰ ৰিলে), নাগানাথন পাণ্ডি (পুৰুষৰ 4এক্স400 মিটাৰ ৰিলে), ৰাজেশ ৰমেশ (পুৰুষৰ 4এক্স400 মিটাৰ ৰিলে), ভাওনা জাট (মহিলাৰ 10 কিলোমিটাৰ দৌৰ খোজ কঢ়া), প্ৰিয়ংকা গোস্বামী (মহিলাৰ 10 কিলোমিটাৰ দৌৰ খোজ কঢ়া), হিমা দাস (মহিলাৰ 4এক্স100 মিটাৰ ৰিলে), ডুটি চান্দ (মহিলাৰ 4এক্স100 মিটাৰ ৰিলে), শ্ৰাবানী নন্দা (মহিলাৰ 4এক্স100 মিটাৰ ৰিলে), এমভি জিলনা (মহিলাৰ 4এক্স100 মিটাৰ ৰিলে), এন.এছ. চিমি (মহিলাৰ 4এক্স100 মিটাৰ ৰিলে)

বেডমিণ্টনত অংশগ্ৰহণ কৰা খেলুৱৈসকল জুলাই ২৯: অশ্বিনী পোনাপ্পা (মিক্সড ডাবলছ), বি সুমিত ৰেড্ডী (মিক্সড ডাবলছ), আগষ্ট ৩: পি ভি সিন্ধু (মহিলা একক), আকৰ্ষণীয় কাশ্যপ (মহিলা একক), লক্ষ্য সেন (পুৰুষৰ একক), কিদাম্বি শ্ৰীকান্ত (পুৰুষৰ একক), আগষ্ট ৪: ট্ৰিচা জলি (মহিলাৰ দ্বৈত), গায়ত্ৰী গোপীচান্দ (মহিলাৰ দ্বৈত), হাতৱিক্সাইৰাজ ৰাঙ্কিৰেড্ডী (পুৰুষৰ দ্বৈত), চিৰাগ চেট্টী (পুৰুষৰ দ্বৈত)

ভাৰতে কমনথৱেল্থ গেমছত ভাল প্ৰদৰ্শনৰে দেশলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিব বুলি আশাবাদী অনুৰাগীসকল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে