February 9, 2023, 2:44 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

আজিৰে পৰা ক্ৰিকেটৰ মহোৎসৱ IPL, কোৰোনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি খেলুৱৈ আৰু দৰ্শকৰ প্ৰতি নতুন নিয়ম…

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, September 19, 2020
  • 94 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰতৰ ক্ৰিকেটৰ মহোৎসৱসদৃশ ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ কোৰোনা আতংকৰ মাজতে শনিবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব। ৫৩ দিনীয়া আইপিএল টুৰ্ণামেণ্টৰ প্ৰথমখন খেলত অৱতীৰ্ণ হ’ব ৰোহিত শৰ্মা নেতৃত্বাধীন মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছ আৰু মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী নেতৃত্বাধীন চেন্নাই ছুপাৰ কিংগছ। অৱশ্যে এইবাৰ ভাৰতৰ পৰিৱৰ্তে ইউএইত অনুষ্ঠিত কৰা হৈছে। আনহাতে কোৰোনা মহামাৰীৰ আতংকৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত এইবাৰ খেলত কেতবোৰ নতুন নিয়ম বান্ধি দিয়া হৈছে। এইবাৰ আইপিএলৰ খেলত মিডিয়াৰ প্ৰৱেশতো নিষেধাজ্ঞা জাৰি কৰা হৈছে। উল্লেখ্য যে, ১৯ ছেপ্তেম্বৰ অৰ্থাৎ শনিবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হ’বলগীয়া আইপিএলৰ ফাইনেল খেলখন অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব ১০ নৱেম্বৰত।

কোৰোনা আতংকৰ মাজতে খেল অনুষ্ঠিত কৰাত ইপিএল গভৰ্ণিং কাউন্সিলে অনুমতি প্ৰদান কৰিলেও খেল উপভোগকাৰী আৰু খেলুৱৈ সকলে এইবাৰ কেতবোৰ নিয়ম পালন কৰিব লাগিব।

থাৰ্ড আম্পায়াৰৰ ‘ন’ বল’ নিয়ম
বিগত আইপিএল চিজনত ন’ বলক লৈ সৃষ্টি হোৱা বিতৰ্কৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এইবাৰ ফ্ৰণ্ট ফুট ন’ বল ফীল্ড আম্পায়ৰৰ পৰিৱৰ্তে থাৰ্ড আম্পায়ৰে পৰ্যবেক্ষণ কৰিব। প্ৰণিধানযোগ্য যে, বিগত বৰ্ষৰ আইপিএলত ন’ বলক কেন্দ্ৰ কৰি খেলপথাৰতে কেইবাগৰাকীও খেলুৱৈয়ে ক্ষোভ জাহিৰ কৰিছিল।

কোৰোনা বিকল্প
আইপিএলৰ সময়ত যদি কোনো খেলুৱৈ কোৰোনাত আক্ৰান্ত হয়, তেন্তে দলে আক্ৰান্ত খেলুৱৈজনৰ ঠাইত গোটেই চিজনৰ বাবে আন এজন খেলুৱৈক অন্তৰ্ভূক্ত কৰিব পাৰে। অৱশ্যে বিকল্প চয়নৰ সময়ত বলাৰৰ ঠাইত বলাৰ আৰু বেটছমেনৰ ঠাইত বেটছমেনকহে দলত অন্তৰ্ভূক্ত কৰিব পাৰিব।

বলত লেলাউটিৰ প্ৰয়োগ কৰিব নোৱাৰিব
খেলৰ সময়ত দেখা যায় যে বল চুইং কৰিবলৈ বলাৰে বলত থু লগায়। কিন্তু কোৰোনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এইবাৰ আইপিএলত বলাৰে থু ব্যৱহাৰ নকৰিবলৈ কঠোৰ নিয়ম বান্ধি দিয়া হৈছে। যদি কোনো বলাৰে এই নিয়ম উলংঘা কৰে, তেন্তে প্ৰথম তেওঁক সকিয়নী প্ৰদান কৰা হ’ব। কিন্তু তাৰ পিছতো যদি দ্বিতীয়বাৰ নিয়ম উলংঘা কৰে, তেন্তে বিপৰীত দলৰ স্ক’ৰত ৫ ৰান জৰিমণা হিচাপে সংযোজন কৰা হ’ব।

খেলৰ সময়
আইপিএল ভাৰতৰ ক্ৰিকেট উৎসৱ। এনে প্ৰৰিপেক্ষিতত ভাৰতীয় ক্ৰিকেটপ্ৰেমীসকলৰ সুবিধাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এইবাৰ খেলৰ সময়ৰ কিছু সালসলনি কৰা হৈছে। এইবাৰ খেল ভাৰতীয় সময়ানুসৰি দুপৰীয়াৰ খেলখন ৩.৩০ বজাত আৰু সন্ধিয়াৰ খেলখন ৭.৩০ বজাত অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব।

ইয়াৰোপৰিও মুঠ ৫৩ দিন চলিবলগা আইপিল টুৰ্ণামেণ্টমৰ প্ৰথম ১০ দিনত প্ৰতিদিনে দুখনকৈ খেল অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে