February 2, 2023, 3:58 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

আজিৰে আৰম্ভ হৈছে বিশ্বৰ আগশাৰীৰ ফ্ৰান্সৰ কাঁ চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱ, ভাৰতক ‘কাউণ্ট্ৰি অব অনাৰ’ সন্মান

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 17, 2022
  • 74 Time View

ফ্ৰান্সৰ ঐতিহ্যমণ্ডিত কাঁ চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱে এইবেলি ৭৫ সংখ্যক বছৰত ভৰি থলে৷ আজি ভাৰতৰ প্ৰতিনিধিয়ে কাঁ চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ৰেড কাৰ্পেটত খোজ থয়৷ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী অনুৰাগ ঠাকুৰৰ নেতৃত্বত ভাৰতীয় প্ৰতিনিধি উপস্থিত হয়৷ বিখ্যাত সংগীতজ্ঞ এ.আৰ ৰহমান, অভিনেতা নৱাজুদ্দিন ছিদ্দিকিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰিব।

অনুষ্ঠানত অভিনেতা টম ক্ৰুজৰ সন্মানাৰ্থে অভিনয় কৰা টপ গান মেৱেৰিকৰ প্ৰিমিয়াৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ’ব। মহোৎসৱত এইবাৰ ভাৰতক ‘কাউণ্ট্ৰি অব অনাৰ’ সন্মান আগবঢ়োৱা হৈছে। মহোৎসৱত প্ৰথমবাৰৰ বাবে কোনো দেশক এনে সন্মান প্ৰদান কৰা হৈছে। মহোৎসৱত প্ৰদৰ্শন হ’বলগীয়া ভাৰতীয় চিনেমাসমূহৰ ভিতৰত আৰ মাধৱন অভিনীত ৰকেটৰী-দ্যা নম্বী ইফেক্ট, মাৰাঠী চিনেমা গোদাৱৰী, হিন্দী চিনেমা আলফা-বিটা গামা, মিছিং ভাষাৰ চিনেমা বুম্বা ৰাইড, হিন্দী তথা মাৰাথী চিনেমা ধুইন, মালায়ালম চিনেমা ট্ৰীফুল অব পেৰটসহ আন কেইবাখনো বোলছবি।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ সফলতা কামনা কৰি বিবৃতি জাৰি কৰিছে৷ ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ, কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ৭৫ বছৰ আৰু ভাৰত আৰু ফ্ৰান্সৰ মাজত কূটনৈতিক সম্পৰ্কৰ কাকতালীয় সম্পৰ্ক উল্লেখ কৰি মহোৎসৱৰ সফলতা কামনা কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে৷
ভাৰতত কাহিনী ক’ব লাগিব আৰু ভাৰত বিশ্বৰ বিষয়বস্তুৰ কেন্দ্ৰ হোৱাৰ অপৰিসীম সম্ভাৱনা আছে বুলিও কয়৷

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে এই বছৰ কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ‘সন্মানৰ দেশ’ ভাৰতৰ অংশগ্ৰহণত আনন্দ প্ৰকাশ কৰিছে। এক বিবৃতিত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে উল্লেখ কৰে যে ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উদযাপন, কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ৭৫ তম বাৰ্ষিকী আৰু ভাৰত আৰু ফ্ৰান্সৰ মাজত ৭৫ বছৰীয়া কূটনৈতিক সম্পৰ্কৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠকত ভাৰতৰ অংশগ্ৰহণ আহিছে।

ভাৰতক বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ চলচ্চিত্ৰ প্ৰযোজক দেশ হিচাপে উল্লেখ কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে আমাৰ চলচ্চিত্ৰ খণ্ডৰ বহুমুখীতা লক্ষণীয়৷ সমৃদ্ধ ঐতিহ্য আৰু সাংস্কৃতিক বৈচিত্ৰ্য হৈছে আমাৰ শক্তি। ভাৰতৰ বহু কাহিনী ক’ব লাগিব৷ দেশখনে সঁচাকৈয়ে বিশ্বৰ বিষয়বস্তুৰ কেন্দ্ৰ হোৱাৰ অপৰিসীম সম্ভাৱনা আছে বুলি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়।

ভাৰতৰ প্ৰথম, ষ্টাৰ্টআপবোৰে শক্তি চিনে-বিশ্বক প্ৰদৰ্শন কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে বিশ্বাস ব্যক্ত কৰে যে ভাৰতৰ পেভিলিয়নে ভাৰতীয় চলচ্চিত্ৰৰ দিশপ্ৰদৰ্শন কৰিব আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অংশীদাৰীত্ব আৰু শিক্ষাৰ প্ৰচাৰ কৰিব।

ফ্ৰান্সত অনুষ্ঠিত কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ৭৫ তম সংস্কৰণৰ সৈতে আয়োজিত আগন্তুক মাৰ্চে-ডু-চলচ্চিত্ৰত ভাৰত হ’ব আনুষ্ঠানিক সন্মানৰ দেশ। ভাৰতে চলচ্চিত্ৰ, সংস্কৃতি আৰু ঐতিহ্যৰ ওপৰত আলোকপাত কৰি মেজেষ্টিক বীচত আয়োজিত মাৰ্চে-ডু-চলচ্চিত্ৰৰ উদ্বোধনী নিশাত ভাৰতৰ ফ’কাচ কাণ্ট্ৰী হিচাপে ভাৰতৰ উপস্থিতি নিশ্চিত কৰে।

ভাৰত হৈছে ‘কান নেক্সটত সন্মানৰ দেশ, যাৰ অধীনত ৫টা নতুন ষ্টাৰ্টআপক অডিঅ’-ভিজুৱেল উদ্যোগৰ বাবে সুযোগ দিয়া হ’ব। দহজন পেছাদাৰীয়ে এনিমেচন দিৱস নেটৱৰ্কিংত অংশগ্ৰহণ কৰিব। কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ এই সংস্কৰণত ভাৰতৰ অংশগ্ৰহণৰ এক মুখ্য আকৰ্ষণ হিচাপে, শ্ৰীয়ে প্ৰযোজনা কৰা ‘ৰকেটৰী’ চলচ্চিত্ৰখনৰ বিশ্ব প্ৰিমিয়াৰ। আৰ. মাধৱনক ১৯ মে’ত বজাৰ স্ক্ৰীণিংৰ পালাইছ ডেছ ফেষ্টিভেলত প্ৰদৰ্শন কৰাৰ কথা আছে।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে