February 1, 2023, 7:58 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

আজিও উদ্ধাৰ নহ’ল চোৰে নিয়া আইলক্ষী থানৰ আপুৰুগীয়া সম্পদ, বিকি-প্ৰণৱক গ্ৰেপ্তাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 6, 2022
  • 78 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ তিনিদিন পাৰ হৈ যোৱাৰ পাচতো আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিব পৰা নাই গুৰুজনাৰ নাতি বোৱাৰী আই কনকলতাই সোতৰ শতিকাতে প্ৰতিষ্ঠা কৰা আইলক্ষী থানৰ পৰা চুৰি হোৱা পুৰণিকলীয়া আপুৰুগীয়া সম্পদ৷ জাজৰি আৰক্ষীয়ে দুস্কাৰ্যত জড়িত থকাৰ সন্দেহত ইতিমধ্যেই আটক কৰা বিকি দাস আৰু প্ৰণৱ শইকীয়া নামৰ যুৱক দুজনক জেৰাৰ অন্তত জাজৰি থানাৰ ৩২/২২ নম্বৰৰ গোচৰৰ অধীনত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে বুলি তদন্তকাৰী আৰক্ষী বিয়ষা ৰঞ্জিত গগৈয়ে জানিবলৈ দিছে৷ তদন্তৰ খাতিৰতে অভিযুক্ত দুজনৰ ভাষ্য প্ৰকাশৰ পৰা বিৰত থকা জাজৰি আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া গৰাকীয়ে কয় যে বিগত সপ্তাহত ৰাইদঙীয়াকে ধৰি দাঁতিকাষৰীয়া ঠাই সমূহৰ ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান সমূহত সংঘটিত ধাৰাবাহিক চুৰি কাণ্ডত চোৰৰ দলে ঘাইকৈ ধন -সোন লুট কৰাতহে গুৰুত্ব দিছিল৷ কাঁহ-পিতলৰ বস্তুবোৰ প্ৰায়ে এৰি গৈছিল। চুৰি কাণ্ডসমূহ পুৰণা প্ৰফেশ্যনেল চোৰৰ সলনি নতুন চোৰৰ দলে কৰা বুলি সন্দেহ প্ৰকাশ কৰে আৰু একাংশ ড্ৰাগছ আসক্ত যুৱক চোৰৰ দলৰ লগত নতুনকৈ জড়িত হৈছে বুলি সন্দেহ ব্যক্ত কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে