February 6, 2023, 10:29 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

আছুৰ শত্ৰু কোন? হাউলীত ভাঙি পেলালে ছাত্ৰ সন্থাৰ পকীফলক

Reporter Name
  • Update Time : Friday, August 28, 2020
  • 200 Time View

বৰপেটাৰোডঃ উজনিৰ ডিব্ৰুগড়ত এজন ব্যৱসায়ী আৰু সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ মাজত সংঘাত সৃষ্টিৰ লগতে আছুৰ নেতা-কৰ্মীক আৰক্ষীয়ে প্ৰহাৰ কৰাৰ ঘটনাৰ তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈ থকাৰ সময়তে নামনি অসমত আছুৰ দেৱাল লিখন নষ্ট কৰি পকীফলক ভাঙি পেলোৱা ঘটনাই চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷

হাউলীস্থিত শ্বহীদ বেদীৰ সমীপৰ ৩১নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথৰ দাতিৰ চূণ-তেল সানি আছুৰ নাম লিখা এখন পকী ফলত ভাঙি পেলাই অচিনাক্ত দুৰ্বত্তই৷ হাউলী চাৰিআলি পথৰ দাতিত হাউলী আঞ্চলিক ছাত্ৰ সন্থা পকীফলকত আছুৰ নাম লিখি প্ৰচাৰ চলাইছিল৷ কিছু দিন পূৰ্বে স্থানীয় আছুৱে ফলক খনত আছুৰে নাম লিখিছিল৷ কিন্তু বুধবাৰে নিশা ফলকখন দুষ্কৃতিকাৰীয়ে ভাঙি লণ্ডভণ্ড কৰে। বৃহস্পতিবাৰে পকী ফলক খন ভাঙি পেলোৱা প্ৰত্যক্ষ কৰি তীব্ৰ ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰে। জাতীয় অনুষ্ঠান আছুৰ নাম লিখা ফলক লণ্ডভণ্ড কৰা কাৰ্যক ধিক্কাৰ দিয়ে ৰাইজে‌।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে