February 1, 2023, 2:36 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

আছুৰ কেন্দ্ৰীয় অধিৱেশনক লৈ দুলীয়াজানত প্ৰস্তুতি তুংগত

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 6, 2020
  • 146 Time View

নাহৰকটীয়াঃ সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ কেন্দ্ৰীয় অধিৱেশন এইবাৰ অনুষ্ঠিত হ’ব তৈলনগৰী দুলীয়াজানত। সুদীৰ্ঘ ২৮ বছৰৰ অন্তত আছুৰ কেন্দ্ৰীয় অধিৱেশন ডিব্ৰুগড় জিলাত অনুষ্ঠিত কৰাক লৈ সদৌ ডিব্ৰুগড় জিলাৰ ৰাইজ তথা আছু উৎফুল্লিত হৈ পৰিছে।

আগন্তুক আছুৰ কেন্দ্ৰীয় অধিৱেশনৰ বাবে এখন শক্তিশালী অভ্যৰ্থনা সমিতিৰ গঠনৰ উদ্দেশ্যৰে শনিবাৰে দুলিয়াজান চলাকটকী খেলপথাৰত এখন ৰাজহুৱা সভা অনুষ্ঠিত কৰা হয়। কামৰূপ, গোৱালপাৰা, মৰিগাঁও, নগাঁও, গোলাঘাট, যোৰহাট, শিৱসাগৰ, ধেমাজি, লখিমপুৰ, তিনিচুকীয়া আৰু ডিব্ৰুগড় জিলা ছাত্ৰ সন্থাৰ কেন্দ্ৰীয় তথা জিলাৰ বিষয়ববীয়াৰ লগতে জিলাখনৰ তথা স্থানীয় বহু বিশিষ্ট ব্যক্তিয়ে আহি ৰাজহুৱা সভাত অংশগ্ৰহণ কৰে।

‘আগন্তুক দিনত এই অভ্যৰ্থনা সমিতিখনে সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাক এক গতি প্ৰদান কৰিব আৰু অক্টোবৰৰ শেষৰ ফালে নাইবা নৱেম্বৰ আগছোৱাত অনুষ্ঠিত হব লগীয়া কেন্দ্ৰীয় অধিবেশনত নতুন চিন্তা ধাৰাৰ উন্মেষ ঘটিব। সমগ্ৰ অসমৰ ছাত্ৰ সমাজ আৰু অসমক আগুৱাই নিবলৈ এই অধিৱেশনত ইয়াৰ মাপকাঠি তৈয়াৰ কৰা হ’ব।’-এইদৰে কয় ডিব্ৰুগড় জিলা ছাত্ৰ সন্থাৰ সম্পাদক শংকৰ জ্যোতি বৰুৱাই।

এফালে কৰ’না, আনফালে অস্তিত্ব সংকট। এনে এক জটিল সময়ত সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ সাধাৰণ অধিৱেশন কিদৰে ব্যতিক্ৰমী ৰূপত অনুষ্ঠিত কৰিব পাৰি সেই লৈও এতিয়া ব্যস্ত হৈ পৰিছে কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্ব। ছাত্ৰ সন্থাৰ ইতিহাসত এই অধিৱেশনখনক সৰ্বাংগীন সুন্দৰ অধিৱেশন কৰি তুলিবলৈ দুলিয়াজানবাসী ৰাইজে যৎপৰনাস্তি চেষ্টা চলাব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰিছে ছাত্ৰ সংগঠনটোৰ সাধাৰণ সম্পাদক লুৰিণজ্যোতি গগৈয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে