January 31, 2023, 7:53 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

আগন্তুক নিৰ্বাচনত মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী ৰূপে সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ নামত মোহৰ ৰাম মাধৱৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, September 17, 2020
  • 114 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ আগন্তুক নিৰ্বাচনত ৰাজ্যত শাসক বিজেপিৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী কোন হ’ব তাকেই লৈ সময়ে সময়ে বিতৰ্ক তথা চৰ্চা চলে৷ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে দুজনকৈ লোকৰ নাম উচ্চাৰণ হৈ থকাত এই বিষয়ত বিৰোধীয়ে কটুক্তি কৰাৰ লগতে ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সভাপতি ৰণজিৎ দাসে মুখ খুলিব লগা হৈছিল৷ কিন্তু বৃহস্পতিবাৰে সকলো তথাকথিত জল্পনা-কল্পৱাৰ অৱসান পেলাই মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালাক পুনৰ মুখ্যমন্ত্ৰী দপৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে মোহৰ লগালে বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সম্পাদক ৰাম মাধৱে৷ প্ৰধান মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ৭০ সংখ্যাক জন্মদিনটোত গুৱাহাটী মহানগৰীত বিজেপিয়ে কেইবাটাও কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰিছিল৷ গুৱাহাটী কলাক্ষেত্ৰত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ অসম ৰাজ্যিক সমিতিয়ে আয়োজন কৰে শিল্পী সম্বৰ্ধনা সমাৰোহ আৰু আন কেইবাটাও কাৰ্যসূচীত অংশ লবলৈ অসমলৈ অহা ৰাম মাধৱে মুখ্যমন্ত্ৰীক সাক্ষাৎ কৰাৰ লগতে সোণোৱালেই মুখ্যমন্ত্ৰীৰ প্ৰাৰ্থী হ’ব বুলি আওপকীয়াকৈ স্পষ্ট কৰে৷

কলাক্ষেত্ৰত ভাষণ দি ৰাম মাধৱে কয় যে অসমৰ জনগণৰ হাতত সমৰ্পিত ৰাজ্যৰ ৫ বছৰৰ বিজেপি চৰকাৰ। আশা কৰো সৰ্বানন্দ সোণোৱাল আৰু তেওঁৰ নেতৃত্বৰ দলটোক অসমৰ লোকে পুনৰ আশীৰ্বাদ দিব। যেনেকৈ নৰেন্দ্ৰ মোদীক ২০১৪ৰ তুলনাত ২০১৯ত অধিক ভোট দিছিল আৰু চৰকাৰ গঠনত সহায় কৰিছিল৷ অসমত সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ নেতৃত্বতে বিজেপিক অধিক ভোট দি ৫বছৰ শাসন কৰাৰ সুযোগ দিব বুলি কয় ৰাম মাধৱে৷ ৰাম মাধৱে এনে মন্তব্য প্ৰদান কৰি সকলো মুখ্যমন্ত্ৰীক চৰ্চাৰ অৱসান ঘটাই সোণোৱালাৰ নাম মোহৰ লগাই বৃহস্পতিবাৰে৷

এই অনুষ্ঠানত বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সম্পাদক ৰাম মাধৱ, মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল, ৰাজ্যিক সভাপতি ৰণজিত কুমাৰ দাস, মন্ত্ৰী নৱ কুমাৰ দলে, সাংগঠনিক সাধাৰণ সম্পাদক ফণীন্দ্ৰনাথ শৰ্মা, উপস্থিত থাকি নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ বলিষ্ঠ নেতৃত্বত অসম তথা উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলত সৰ্বাংগীণ উন্নয়নৰ এক ন-দিগন্তৰ সূচনা হৈছে বুলি দাবী কৰে তিনিও নেতাই। মোদীক জনগণৰ অতিকৈ আপোন বুলি দাবী কৰি কেইবাগৰাকী শিল্পীক সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰি শাসকীয় দলটোৰ নেতাসকলে শিল্পীসকলৰ সৈতে মত-বিনিময় কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে