July 2, 2022, 2:11 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

আকৌ গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব পাৰে লালু প্ৰসাদ যাদৱ? চাকৰিৰ বিনিময়ত ভূমি গোচৰৰ তদন্ত আৰম্ভ CBIৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 20, 2022
  • 29 Time View

পুনৰ গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব পাৰে বিহাৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা প্ৰধান বিৰোধী দল আৰজেডিৰ মুৰব্বী লালু প্ৰসাদ যাদৱ৷ কেৱল লালু প্ৰসাদ যাদৱে নহয় পৰিয়ালৰ কেইবাগৰাকী সদস্য গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব পাৰে৷ কিয়নো চাকৰিৰ বিনিময়ত ভূমি কব্জা কৰাৰ এটা পুৰণি গোচৰত লালু প্ৰসাদ যাদৱ আৰু পৰিয়ালৰ কেইবাগৰাকী লোকৰ বিৰুদ্ধে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে চিবিআই-এ৷

বিহাৰৰ শক্তিশালী ৰাজনীতিক হিচাপে চৰ্চিত যাদৱ পৰিয়ালে পুনৰ বিপদত পৰিছে৷ লালু প্ৰসাদ যাদৱৰ পৰিয়ালৰ বিৰুদ্ধে কেন্দ্ৰীয় অনুসন্ধানকাৰী সংস্থা চিবিআই-এ তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে। শুকুৰবাবে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী লালু প্ৰসায় যাদৱ আৰু পৰিয়ালৰ লোকক আজি পুৱাৰ পৰা অভিযান আৰম্ভ কৰে৷ দিল্লীৰ ঘৰসহ মুঠ ১৭ স্থানত অভিযান চলাই চিবিআইৰ দলে।

কিছুদিন পূৰ্বে কাৰাগাৰৰ পৰা মুকলি হৈ অহা লালু প্ৰসাদ যাদৱ, পত্নী ৰাবৰী দেৱী, কন্যা মিছা ভাৰতীৰ বিহাৰৰ পাটনা, গোপালগঞ্জ আৰু দিল্লীৰ গৃহত অভিযান চলে। লালু প্ৰসাদে যাদৱে ২০০৪ চনত ৰে’ল মন্ত্ৰী হৈ থকাৰ সময়ত চাকৰি দিয়াৰ বিনিময়ত ভূমি লোৱাৰ উত্থাপিত অভিযোগক লৈ চিবিআই-এ অভিযান চলাই৷ চিবিআইয়ে নতুন প্ৰমাণ বিচাৰি পোৱাত অভিযান চলোৱা বুলি কয়৷

চিবিআইৰ বৃহৎ দলে আজি পুৱাৰ পৰা এতিয়ালৈ লালু প্ৰসাদ যাদৱৰ বাসস্থান, পত্নী ৰাবৰী দেৱী, কন্যা মিছা ভাৰতী, লালু পৰিয়ালৰ ঘনিষ্ঠ ৰাজেশ আগৰৱালৰ ঘৰত অভিযান চলাই৷

বিহাৰৰ ৰাজনীতিৰ পট পৰিৱৰ্তন হ’ব বুলি চৰ্চা চলি থকাৰ লৈ চৰ্চা আৰম্ভ হোৱাৰ পাছতে আৰজেডিক চাপত ৰাখিবলৈ বিজেপিয়ে কেন্দ্ৰীয় সংস্থাক ব্যৱহাৰ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷

জেডিইউ নেতা তথা নীতিশ কুমাৰে বিজেপিৰ সংগ এৰি আৰজেডিৰ কাষ চাপিব বুলি অভিযোগ উত্থাপন হৈ থকাৰ সময়তে এই অভিযান চলে৷ কিয়নো ৰোজাৰ মাহত

বিৰোধী দলপতি তেজস্বী যাদৱে আয়োজন কৰা ইফটাৰ পাৰ্টীত বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰ উপস্থিত আছিল৷ এনে সময়তে কাৰাগাৰৰ পৰা ওলাই অহাৰ পিছতে লালু প্ৰসাদ যাদৱৰ বিৰুদ্ধে চিবিআইৰ অভিযান আৰম্ভ হয়৷

শেহতীয়াকৈ পশুখাদ্য কেলেংকাৰীৰ গোচৰত জামিন লাভ কৰি মুকলি আকাশৰ তললৈ আহিছিল বিহাৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা আৰজেডিৰ মুৰব্বী লালু প্ৰসাদ যাদৱ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে