January 30, 2023, 8:49 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

আকৌ গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব পাৰে লালু প্ৰসাদ যাদৱ? চাকৰিৰ বিনিময়ত ভূমি গোচৰৰ তদন্ত আৰম্ভ CBIৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 20, 2022
  • 56 Time View

পুনৰ গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব পাৰে বিহাৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা প্ৰধান বিৰোধী দল আৰজেডিৰ মুৰব্বী লালু প্ৰসাদ যাদৱ৷ কেৱল লালু প্ৰসাদ যাদৱে নহয় পৰিয়ালৰ কেইবাগৰাকী সদস্য গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব পাৰে৷ কিয়নো চাকৰিৰ বিনিময়ত ভূমি কব্জা কৰাৰ এটা পুৰণি গোচৰত লালু প্ৰসাদ যাদৱ আৰু পৰিয়ালৰ কেইবাগৰাকী লোকৰ বিৰুদ্ধে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে চিবিআই-এ৷

বিহাৰৰ শক্তিশালী ৰাজনীতিক হিচাপে চৰ্চিত যাদৱ পৰিয়ালে পুনৰ বিপদত পৰিছে৷ লালু প্ৰসাদ যাদৱৰ পৰিয়ালৰ বিৰুদ্ধে কেন্দ্ৰীয় অনুসন্ধানকাৰী সংস্থা চিবিআই-এ তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে। শুকুৰবাবে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী লালু প্ৰসায় যাদৱ আৰু পৰিয়ালৰ লোকক আজি পুৱাৰ পৰা অভিযান আৰম্ভ কৰে৷ দিল্লীৰ ঘৰসহ মুঠ ১৭ স্থানত অভিযান চলাই চিবিআইৰ দলে।

কিছুদিন পূৰ্বে কাৰাগাৰৰ পৰা মুকলি হৈ অহা লালু প্ৰসাদ যাদৱ, পত্নী ৰাবৰী দেৱী, কন্যা মিছা ভাৰতীৰ বিহাৰৰ পাটনা, গোপালগঞ্জ আৰু দিল্লীৰ গৃহত অভিযান চলে। লালু প্ৰসাদে যাদৱে ২০০৪ চনত ৰে’ল মন্ত্ৰী হৈ থকাৰ সময়ত চাকৰি দিয়াৰ বিনিময়ত ভূমি লোৱাৰ উত্থাপিত অভিযোগক লৈ চিবিআই-এ অভিযান চলাই৷ চিবিআইয়ে নতুন প্ৰমাণ বিচাৰি পোৱাত অভিযান চলোৱা বুলি কয়৷

চিবিআইৰ বৃহৎ দলে আজি পুৱাৰ পৰা এতিয়ালৈ লালু প্ৰসাদ যাদৱৰ বাসস্থান, পত্নী ৰাবৰী দেৱী, কন্যা মিছা ভাৰতী, লালু পৰিয়ালৰ ঘনিষ্ঠ ৰাজেশ আগৰৱালৰ ঘৰত অভিযান চলাই৷

বিহাৰৰ ৰাজনীতিৰ পট পৰিৱৰ্তন হ’ব বুলি চৰ্চা চলি থকাৰ লৈ চৰ্চা আৰম্ভ হোৱাৰ পাছতে আৰজেডিক চাপত ৰাখিবলৈ বিজেপিয়ে কেন্দ্ৰীয় সংস্থাক ব্যৱহাৰ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷

জেডিইউ নেতা তথা নীতিশ কুমাৰে বিজেপিৰ সংগ এৰি আৰজেডিৰ কাষ চাপিব বুলি অভিযোগ উত্থাপন হৈ থকাৰ সময়তে এই অভিযান চলে৷ কিয়নো ৰোজাৰ মাহত

বিৰোধী দলপতি তেজস্বী যাদৱে আয়োজন কৰা ইফটাৰ পাৰ্টীত বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰ উপস্থিত আছিল৷ এনে সময়তে কাৰাগাৰৰ পৰা ওলাই অহাৰ পিছতে লালু প্ৰসাদ যাদৱৰ বিৰুদ্ধে চিবিআইৰ অভিযান আৰম্ভ হয়৷

শেহতীয়াকৈ পশুখাদ্য কেলেংকাৰীৰ গোচৰত জামিন লাভ কৰি মুকলি আকাশৰ তললৈ আহিছিল বিহাৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা আৰজেডিৰ মুৰব্বী লালু প্ৰসাদ যাদৱ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে