February 6, 2023, 9:16 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

অৱহেলিত একালৰ আছু নেতা-শ্বহীদ জোৱান ভাস্কৰ কুমাৰৰ প্ৰতিমূৰ্তি

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, August 29, 2020
  • 309 Time View

ৰঙিয়াঃ দেশৰ অখণ্ডতা আৰু নিৰাপত্তা ৰক্ষাৰ স্বাৰ্থত ২০১২ চনৰ ১২ ফেব্ৰুৱাৰীত উত্তৰ প্ৰদেশৰ বাৰাণসীত আত্ম বলিদান দিয়া কেন্দ্ৰীয় সংৰক্ষিত বাহিনীৰ জোৱান ভাস্কৰ কুমাৰৰ স্মৃতিত ৰঙিয়াৰ বিচেন্নালা গাঁৱত স্থাপন কৰা প্ৰতিমূৰ্তিটোৱে সমগ্ৰ অঞ্চলত দেশপ্ৰেমৰ নিদৰ্শন দাঙি ধৰিছে। শ্বহীদগৰাকীৰ স্মৃতি যুগমীয়া কৰি ৰখাৰ লক্ষ্যৰে দ্বিতীয় মৃত্যু বাৰ্ষিকী উপলক্ষে পৰিয়ালৰ লোকে ভাস্কৰ্য শিল্পী বীৰেন সিংহৰ দ্বাৰা নিৰ্মাণ কৰা প্ৰতিমূৰ্তিটো আছুৰ উপদেষ্টা ড০ সমুজ্জ্বল কুমাৰ ভট্টাচাৰ্যৰ হতুৱাই উন্মোচন কৰিছিল।

একালৰ সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ নিষ্ঠাবান কৰ্মী তথা কেন্দ্ৰীয় সংৰক্ষিত বাহিনীৰ জোৱান শ্বহীদ ভাস্কৰ কুমাৰৰ সুউচ্চ প্ৰতিমূৰ্তিয়ে নৱ প্ৰজন্মক দেশ প্ৰেমৰ নিদৰ্শন দেখুৱাই আহিছে। শেহতীয়াভাকৈ চোৱা-চিতা কৰাৰ অভাৱত প্ৰতিমূৰ্তিটো অৱহেলিত হৈ জহি-খহি যাবলৈ ধৰা বুলি অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷

প্ৰতিমূৰ্তিটোৰ সংৰক্ষণ আৰু চৌহদৰ সৌন্দৰ্য বৰ্দ্ধনৰ বাবে পৰিয়ালৰ লোকৰ লগতে স্থানীয় ৰাইজেও ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ বাবে চৰকাৰৰ ওচৰত আহ্বান জনাইছে।আনহাতে শেহতীয়া ভাবে এই ক্ষেত্ৰত ৰাইজে ৰঙিয়াৰ স্থানীয় বিধায়ক তথা জলসিঞ্চন আৰু শিক্ষা বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী ভৱেশ কলিতাক এই অৱগত কৰাত কলিতাই যথা সম্ভৱ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ আশ্বাস প্ৰদান কৰা বুলি জানিব পৰা গৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে