February 2, 2023, 2:57 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষক, প্ৰবীণ অভিনেতা, সমাজকৰ্মী কনক কন্দলীৰ বিয়োগ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, January 8, 2023
  • 18 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ নগাঁও জিলাৰ চকলাঘাট উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ অৱসৰী সহকাৰী শিক্ষক, প্ৰবীণ অভিনেতা, সমাজকৰ্মী কনক কন্দলীৰ কালি নিশা নগাঁও চহৰৰ খুটিকটীয়াৰ নিজা বাসভৱনত পৰলোকপ্ৰাপ্তি ঘটে । মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁৰ বয়স হৈছিল ৮২ বছৰ ৷ নগাঁৱৰ হাতীচোং মৌজাৰ অন্তৰ্গত মাজ জাজৰিৰ মাজগাঁৱৰ সম্ভ্ৰান্ত ‘কন্দলী পৰিয়াল’ৰ কৃৰ্তী সন্তান কনক কন্দলীৰ বিয়োগত সমগ্ৰ হাতীচোং মৌজাতে গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰিছে ৷ কৃতী শিক্ষক কনক কন্দলী হিন্দী বিষয়ৰ সমল শিক্ষক হোৱাৰ উপৰি ‘অসমীয়া গদ্য সাহিত্য আৰু কবিতা’ৰো এগৰাকী সমল শিক্ষক আছিল । অতি ঘৰুৱা আৰু থলুৱা উপমাৰে প্ৰতিটো পাঠ শিক্ষাৰ্থীৰ মন-মগজুত সুমুৱাই দিবলৈ সক্ষম হোৱা কন্দলি শিক্ষকতাৰ লগতে হস্তশিল্পৰো এগৰাকী নিপুন শিল্পী আছিল ৷ অমায়িক আৰু শান্ত স্বভাৱৰ কন্দলীয়ে মাজগাঁৱকে ধৰি হাতীচোং মৌজাৰ বিভিন্ন ঠাইত অংকীয়া ভাওনা আৰু মঞ্চ নাটত কৰা সুদক্ষ অভিনয় অভিনয়প্ৰেমী দৰ্শকে কেতিয়াও পাহৰিব নোৱাৰিব ৷ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষকগৰাকীৰ বিয়োগত চকলাঘাট উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়, হাতীচোং সাহিত্য সভা সমাজ সাংস্কৃতিক সমিতি, চকলাঘাট শাখা সাহিত্য সভা, মাজগাঁও জগজ্যোতি সংঘ, মাজগাঁও সাৰ্বজনীন ৰাস উৎসৱ সমিতি, ত্যাগবীৰ হেম বৰুৱা সামূহিক পুথিভঁৰাল, জাজৰি প্ৰেছ ক্লাব, চকলাঘাট আঞ্চলিক ক্ৰীড়া সন্থাকে ধৰি বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানে শোক প্ৰকাশ কৰি শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালবৰ্গলৈ গভীৰ সমবেদনা জ্ঞাপন কৰিছে ৷ মৃত্যুৰ সময়ত সৰবৰহী ব্যক্তি কন্দলীয়ে পত্নী, দুগৰাকী জীয়াৰীসহ বহু আত্মীয়-কুটুম্বক ইহসংসাৰত এৰি থৈ যায় ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে