February 1, 2023, 6:38 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

অৱসৰপ্ৰাপ্ত প্ৰধান শিক্ষক, সমাজ সংগঠক, প্ৰবীণ অভিনেতা সুৰেন্দ্ৰ নাথ বৰাৰ দেহাৱসান

Reporter Name
  • Update Time : Friday, January 6, 2023
  • 25 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ নগাঁও জিলাৰ হাতীচোং মৌজাৰ অন্তৰ্গত কুজিদাঁহৰ নিবাসী বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী, প্ৰবীণ অভিনেতা, অৱসৰপ্ৰাপ্ত প্ৰধান শিক্ষক সুৰেন্দ্ৰ নাথ বৰা(বাপুতি)ৰ আজি পুৱতি নিশা মধুমেহ আৰু শ্বাস-প্ৰশ্বাসজনিত ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ নগাঁও চহৰৰ এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন অৱস্থাত পৰলোকপ্ৰাপ্তি ঘটে । কুজিদাঁহ শ্ৰীমন্ত শংকৰ চ’ৰা কলা পৰিষদৰ প্ৰাক্তন সভাপতি, কুজিদাঁহ যুৰীয়া নামঘৰ উন্নয়ন সমিতিৰ হিচাপৰক্ষক, শ্ৰী শ্ৰীকৃষ্ণৰ ৰাসোৎসৱ সমিতিৰ বিষয়ববীয়াৰ দৰে গুৰু দায়িত্ব নিষ্ঠাৰে পালন কৰা আশী বছৰ উৰ্ধ্বৰ বৰ্ষীয়ান লোকগৰাকীয়ে অসমীয়া ভাওনাত বিভিন্ন চৰিত্ৰত সুদক্ষতাৰে অভিনয় কৰি ৰাইজৰ মাজত বেছ সমাদৰ বুটলিবলৈ সক্ষম হৈছিল । তেওঁ কাকী, কহিগুৰি-ভালুকমাৰী আৰু জামুগুৰি শ্বহীদ মনবৰ নাথ মজলীয়া বিদ্যালয় আদিত শিক্ষকতা কৰাৰ পিছত ৰহা মজলীয়া বিদ্যালয়ৰ পৰা প্ৰধান শিক্ষকৰূপে ২০০২ চনত অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছিল । গণিত বিষয়ত প্ৰচুৰ ব্যুৎপত্তি থকা বৰা এগৰাকী সফল অভিভাৱকো আছিল । এগৰাকী সমাজ সংগঠক বৰা কৃতি শিক্ষকৰূপেও ছাত্র-ছাত্রীৰ মাজত জনপ্ৰিয় আছিল । তেওঁৰ বিয়োগৰ বতৰা পোৱাৰ পিছতে বহু গুণমুগ্ধ তেওঁৰ বাসগৃহত সমবেত হৈ নশ্বৰ দেহ এক মৌন শোভাযাত্ৰাৰে শ্ৰীমন্ত শংকৰ চ’ৰা কলা পৰিষদলৈ নি শেষ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি যাচে । বৃহত্তৰ গ্ৰামাঞ্চলটোৰ প্ৰায়বোৰ সামাজিক, শৈক্ষিক, সাংস্কৃতিক আৰু ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানৰ লগত সক্ৰিয়ভাবে জড়িত মৃদুভাষী সৰবৰহী লোকগৰাকীৰ বিয়োগত অঞ্চলজুৰি শোকৰ ছাঁ পৰাৰ বিপৰীতে শ্ৰীমন্ত শংকৰ চ’ৰা কলা পৰিষদ, সদৌ অসম কলিতা আলপাইন জনগোষ্ঠী সন্মিলনৰ নগাঁও জিলা সমিতি, নগাঁও জিলা মজলীয়া বিদ্যালয় শিক্ষক সন্থা, বেবেজীয়া প্ৰেছ ক্লাব, জাজৰি প্ৰেছ ক্লাৱ, হাতীচোং পঢ়ুৱৈ চ’ৰা, সান্নিধ্য, শ্বাইন’ছ প্লেয়াৰ্ছ, বৰগছ, সদৌ অসম শ্ৰীশ্ৰী গোপালদেৱ সমাজ, পূৱ হাতীচোং সন্মিলিত মঞ্চ, সদৌ অসম সাংবাদিক সন্থাৰ নগাঁও জিলা সমিতি আদিৰ লগতে বহু অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠান আৰু ব্যক্তি বিশেষে শোক প্ৰকাশ কৰি শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালবৰ্গলৈ গভীৰ সমবেদনা জনাইছে । মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁ পত্নীৰ লগতে দুগৰাকী বিবাহিত কন্যা, জোঁৱাই, দুজন পুত্ৰ, বোৱাৰী, ভগ্নী, ভতিজা, ভাগিন, নাতি-নাতিনীসহ বহু আত্মীয়-স্বজনক ইহসংসাৰত এৰি থৈ যায় ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে