February 6, 2023, 10:14 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

অৱশেষত ঠাণ্ডা লাগিল ৰাহুল গান্ধীৰঃ ‘ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা’ত প্ৰথমবাৰলৈ পিন্ধিলে জেকেট

Reporter Name
  • Update Time : Friday, January 20, 2023
  • 21 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ হাঁড় কপোৱা জাৰৰ মাজতো কেৱল এটা টি-চাৰ্ট পৰিধান কৰিয়েই ‘ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা’ অব্যাহত ৰাখিছিল ৰাহুল গান্ধীয়ে৷ যাৰ বাবে ৰাহুল গান্ধীৰ ঠাণ্ডা নালাগে নেকি এনেধৰণৰ প্ৰশ্নৰো সন্মুখীন হৈছিল কংগ্ৰেছ নেতাগৰাকী৷ ইয়াৰ মাজতে জম্মুত ‘ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা’ত প্ৰথমবাৰৰ বাবে জেকেট পৰিধান কৰিলে ৰাহুল গান্ধীয়ে৷

উল্লেখ্য যে জম্মুৰ বহু কেইটা অঞ্চলত পুৱাৰে পৰা অব্যাহত আছে হিমপ্ৰবাহ৷ যাৰ বাবে জেকেট পৰিধান কৰিলে ৰাহুল গান্ধীয়ে৷ পৰৱৰ্তী সময়ত তেওঁ জেকেট খুলি বগা টি-চাৰ্টতে পদযাত্ৰা অব্যাহত ৰাখে৷

এতিয়ালৈকে ১২৫ দিনীয়া ‘ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা’ত ৩,৪০০ কিলোমিটাৰ খোজ খাঢ়িছে ৰাহুল গান্ধীয়ে৷ এই সময়ছোৱাত ৰাহুল গান্ধীয়ে কেৱল টি-চাৰ্ট পিন্ধি পদযাত্ৰা অব্যাহত ৰাখিছিল৷ ৰাহুল গান্ধীক ঠাণ্ডা নালাগে নেকি সোধা প্ৰশ্নৰ উত্তৰত তেওঁ কৈছিল যে যদি তেওঁৰ ঠাণ্ডা লাগে, তেওঁ গৰম কাপোৰ পিন্ধিব, যিটো এতিয়ালৈকে হোৱা নাই। উল্লেখ্য যে ৫২ বছৰীয়া কংগ্ৰেছ নেতাজনে ২৫ জানুৱাৰীত জম্মু-কাশ্মীৰৰ ৰামবান জিলাৰ বানিহালত ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা উত্তোলন কৰিবলৈ সাজু হৈছে আৰু দুদিন পিছত অৰ্থাৎ ২৭ জানুৱাৰীত অনন্তনাগ হৈ শ্ৰীনগৰত ‘ভাৰত জোড়ো যাত্ৰা’ প্ৰৱেশ সম্ভাৱনা আছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে