February 6, 2023, 9:53 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

অৰুণোদয় আঁচনিৰ ধন কোনে পাব…থোৰতে জানিবলৈ ক্লিক কৰি পঢ়ক এই বাতৰি

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, September 1, 2020
  • 185 Time View

গুৱাহাটীঃ কালিৰে পৰা অনুষ্ঠিত হোৱা চাৰিদিনীয়া অসম বিধানসভাৰ অধিবেশনৰ আজি দ্বিতীয় দিন। মঙলবাৰে পুৱাৰে আৰম্ভ হোৱা অধিবেশনৰ দ্বিতীয় দিনটোত
বিত্তমন্ত্ৰী ড০ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অৰুণোদয় আঁচনি সন্দৰ্ভত বক্তব্য প্ৰকাশ কৰে৷ প্ৰশ্নোত্তৰকালত মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অৰুণোদয় আঁচনিৰ ধৰণ তথা নীতি নিৰ্দেশনা সন্দৰ্ভত কেইবাটাও দিশ স্পষ্ট কৰে৷

আগন্তুক বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে ৰূপায়ন হ’বলগীয়া বছৰত ১০ হাজাৰ তথা মাহেকত ৮৩০ টকা লাভ কৰিবলগীয়া এই আঁচনিত পৰিয়ালত বিধবা, দিব্যাংগ থাকিলেহে এই আঁচনিৰ সুবিধা লাভ কৰিব বুলি কয়।

১৫ বিঘা মাটি, ফ্ৰীজ থাকিলে এই আঁচনিৰ সুবিধা নোপোৱাৰ লগতে দুচকীয়া-তিনিচকীয়া বাহন থাকিলেও অৰুণোদয় আঁচনিৰ সুবিধা লভা নকৰিব পৰিয়ালে৷
এই আঁচনি লাভ কৰিবলৈ হলে কোনো প্ৰমাণপত্ৰৰ প্ৰয়োজন নাথাকিব৷

যি পৰিয়ালে এই আঁচনিৰ বাবে যোগ্য বুলি ভাবে তেনে পৰিয়ালে আবেদন কৰি নিজেই সত্য তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব লাগিব৷ বছৰি ২ লাখ টকা আয় থকা পৰিয়ালে এই আঁচনিত আবেদন কৰিব নোৱাৰিব৷ সদনত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কোৱা মতে একাধিক সৰু সৰু আঁচনিৰ বিপৰীতে এই আঁচনি ৰূপায়ন কৰা হৈছে৷ অহা ১৫ চেপ্তেম্বৰৰ পৰা হিতাধিকাৰী নিৰ্বাচন কৰাৰ লগতে নৱেম্বৰৰ পৰা প্ৰতিটো মাহত বেংক একাউণ্টত প্ৰাপ্ত ধন সোমাৱাৰ আৰম্ভ হ’ব বুলি সদনত মন্ত্ৰী হিমন্তই ঘোষণা কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে