February 1, 2023, 8:30 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

অৰুণোদয় আঁচনিৰ নামত ধন লোৱা বুলি উত্থাপিত অভিযোগ নস্যাৎ নাজিৰা কংগ্ৰেছৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, September 3, 2020
  • 216 Time View

নাজিৰাঃ অৰুণোদয় আঁচনিক লৈ নাজিৰা সমষ্টিত শাসক-বিৰোধীৰ মাজত অভিযোগ-প্ৰতিভিযোগৰ নাটক চলি থকাৰ সময়তে কংগ্ৰেছে এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি কেইবাটাও অভিযোগ নস্যাৎ কৰে৷ নাজিৰা ব্লক কংগ্ৰেছে সংবাদ মেল যোগে বিজেপিৰ নেতা প্ৰবীণ কোঁৱৰ আৰু ময়ূৰ বৰগোহাঁয়ে অভিযোগ উত্থাপন কৰি নাজিৰা সমষ্টিৰ বিধায়ক তথা বিৰোধী দলপতি দেৱব্ৰত শইকীয়াই অৰুণোদয় আঁচনিক লৈ ব্যাপক দুৰ্নীতি কৰাৰ লগতে আৰু বহু কংগ্ৰেছ কৰ্মীয়ে এই আচঁনিৰ নামত ধন সংগ্ৰহ কৰা বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল৷ এই অভিযোগৰ পিছতে প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হয়।

নাজিৰা কংগ্ৰেছ ভৱনত ব্লক কংগ্ৰেছৰ কাৰ্যকৰী সভাপতি মৃদুল বৰগোহাঁই আৰু সাধাৰণ সম্পাদক দিগন্ত সন্দিকৈয়ে সংবাদ মেল অনুষ্ঠিত কৰি বিজেপিৰ অভিযোগ ভিত্তিহীন বুলি কয়। মিছা অপবাদেৰে কংগ্ৰেছ দলৰ লগতে বিধায়ক দেৱব্ৰত শইকীয়াক বদনাম কৰিব খুজিছে, কংগ্ৰেছৰ উত্থানক লৈ শংকিত হৈছে বুলি কয়৷ এনে মিছা অভিযোগ আনি ৰাইজৰ মাজত বিভ্ৰান্তিৰ সৃষ্টি কৰিব বিচাৰিছে বুলিও কয়৷

ৰাইজে যাতে এই ফৰ্মসমূহ বিনামূলীয়াকৈ লাভ কৰে আৰু যিহেতু ৱেবছাইটত উল্লেখ আছিল এই ফৰ্মসমূহ প্ৰকৃত হিতাধিকাৰীসকলে ডাউনলোড কৰি ইয়াৰ জেৰক্স কপি উলিয়াই ল’ব পাৰিব সেয়ে ফৰ্মত উল্লেখ থকা চৰ্তাৱলী সাপেক্ষেহে এই ফৰ্মসমূহ ৰাইজৰ মাজত দিয়া হৈছিল। কিন্তু এই কথাটোকে বিজেপিৰ কেইজনমান নেতাই ভুৱা প্ৰচাৰ কৰি কংগ্ৰেছ দলক বদনাম কৰাৰ চেষ্টা কৰিছে বুলি মন্তব্য প্ৰকাশ কৰে সংবদামেলত কংগ্ৰছ নেতাসকলে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে