February 9, 2023, 1:54 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

অৰুণাচলৰ ইটানগৰৰ একাধিক এলেকাত ভূমিস্খলন, ৫ জনৰ মৃত্যু, আহত ৬

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 16, 2022
  • 56 Time View

অৰুণাচল প্ৰদেশত বিভিন্ন এলেকা ভূমিস্খলনৰ কৱলত পৰিছে৷ কেইবাটাও পথত পাহাৰ খহি পৰি পথত বন্ধ হৈ পৰিছে৷ যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ইটানগৰ এলেকাত একাধিক ভূমিস্খলন সংঘটিত হৈছে৷ এই পৰ্যন্ত অৰুণাচলত পাঁচজন লোকৰ মৃত্যু হৈছে আৰু ছয়জন লোক আহত হৈছে। মুখ্যমন্ত্ৰী পেমা খাণ্ডুৱে টুইট কৰি চৰকাৰী নিয়ম অনুসৰি মৃতকৰ পৰিয়ালক সাহায্য অনুদান প্ৰদানৰ লগতে উদ্ধাৰ অভিযান চলি থকা বুলি কয়৷ অৰুণাচলৰ ইটানগৰত সোমবাৰে নিশা ভূমিস্খলনৰ ফলত দুজন লোকৰ মৃত্যু হয়৷ ৩ জনক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হয়৷ নিশা প্ৰায় ৮:৩০ বজাত ইটানগৰৰ বিখ্যাত পাঞ্জাৱী ধাবাৰ ওচৰত ভূমিস্খলন সংঘটিত হয়। এছডিআৰএফৰ দলে ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ উদ্ধাৰ অভিযান চলাই৷ আনহাতে অৰুণাচলৰ গংগাৰ-জোলাং পথত ভূমিস্খলন। দুজনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ হয়৷ ভূমিস্খলন নিহত নিহত টাই য়াই (৪৫) আৰু গড়কাপ্তিনি বিভাগৰ কৰ্মচাৰী বাহাদুৰ সোণাৰ (৫০)। টি. তালোহ আৰু পি. তাজে নামৰ দুজন ব্যক্তি চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰা হৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে