February 1, 2023, 1:32 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

অৰুণাচলত গৃহমন্ত্ৰী শ্বাহঃ ৰামকৃষ্ণ মিছন আশ্ৰমত স্বামী বিবেকানন্দৰ প্ৰতিমূৰ্তি উদ্বোধন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 21, 2022
  • 45 Time View

বিশেষ চৰকাৰী কাৰ্যসূচী লৈ উত্তৰ-পূৱ ভ্ৰমণ কৰিছে কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে৷ আজি গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহে অৰুণাচলত উপস্থিত হয়৷ অৰুণাচলত উপস্থিত হোৱা কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীগৰাকীক বিমান বন্দৰত আদৰণি জনাই মুখ্যমন্ত্ৰী পেমা খাণ্ডুৱে৷ তাৰ পিছতে দিনৰ ১১.৩০ বজাত অমিত শ্বাহে নৰোত্তম নগৰৰ ৰামকৃষ্ণ মিছনৰ সোণালী জয়ন্তীৰ কাৰ্যসূচীত অংশ লয়৷ নৰোত্তম নগৰত আজি ৰামকৃষ্ণ মিছন আশ্ৰমত স্বামী বিবেকানন্দৰ প্ৰতিমূৰ্তি উদ্বোধন কৰি শ্বাহে কয় যে জাতীয়তাবাদ আৰু অসীম জ্ঞানৰ আশ্চৰ্যকৰ প্ৰতীক স্বামী বিবেকানন্দৰ চিন্তা আমাৰ বাবে এক নিৰৱচ্ছিন্ন অনুপ্ৰেৰণাৰ উৎস, যি যুগ যুগ ধৰি দেশক পথ প্ৰদৰ্শন কৰিব। আনহাতে নামছাই জিলাত বিয়লি দলীয় নেতাৰে বৈঠকত মিলিত হ’ব অমিত শ্বাহ৷ পৰশুৰাম কুণ্ডত ৫১ ফুট উচ্চতাৰ পৰশুৰামৰ ব্রঞ্জৰ মূৰ্তিৰ শিলান্যাস কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে