February 3, 2023, 9:27 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

অৰণ্য সুৰক্ষাৰ বাবে লটাৰীত জিকা ১,৫০০ কোটিতকৈও অধিক টকা দান কৰিলে এজন লোকে

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 12, 2022
  • 137 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ এজন ব্যক্তিৰ এটা বাতৰি সম্প্ৰতি ভাইৰেল হৈ পৰিছে। যি সময়ত কোনেও ইজনে সিজনক এটা টকাও দান কৰি সহায় নকৰে, তেনে সময়তে এজন ব্যক্তিয়ে ১,৫০০ কোটি টকা দান কৰাৰ বাতৰিয়ে সংবাদ শিৰোনাম দখল কৰিছে। ব্যক্তিজনে অৰণ্যৰ সুৰক্ষাৰ বাবে এই সমস্ত ধন দান কৰিছে। বনাঞ্চলৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ গছ-গছনি আৰু জৈৱ বৈচিত্ৰ্যৰ সুৰক্ষাৰ বাবে লোকজনৰ এনে প্ৰচেষ্টাই সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে। নেটিজেনসকলেও মানুহজনৰ এই কাৰ্য দেখি আচৰিত হৈছে। সামাজিক মাধ্যমতো এই লোকজন ব্যাপকভাৱে ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

 

ফ্ৰান্সৰ বাতৰি কাকত ‘লে পেৰিচিয়ান’ৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি লোকজনে ২০২০ চনৰ ডিচেম্বৰত লটাৰীত পুৰস্কাৰ হিচাপে লাভ কৰিছিল ১,৫০০ কোটিতকৈ অধিক টকা। ইউৰোমিলিয়ন নামৰ সেই লটাৰীত লোকজনে ভাৰতীয় মুদ্ৰাত ১,৫০০ কোটি টকাতকৈও অধিক ধন জিকিছিল। মানুহজনৰ উপনাম হৈছে ‘গাই’। তেওঁ লটাৰীত লাভ কৰা সকলো ধন এটা ফাউণ্ডেচনলৈ দান কৰে। এই লোকজনে গোটেই টকাখিনি ‘আনিয়ামা’ নামৰ ফাউণ্ডেচনটোলৈ দান কৰে। ছ’চিয়েল মিডিয়াত তেওঁৰ এই মহান কাৰ্যৰ বাতৰি বিয়পি পৰাৰ লগে লগে ই ধুমুহাৰ গতিত ভাইৰেল হৈ পৰে।

 

বহু লোকে লটাৰীত বিভিন্ন ধৰণৰ পুৰস্কাৰ লাভ কৰে। সেই ধনেৰে সকলোৱে বিভিন্ন ধৰণৰ সপোন পূৰণ কৰিব বিচাৰে। কিছুমানে তেওঁলোকৰ নিজৰ ঘৰ নিৰ্মাণ কৰে, কিছুমানে গাড়ী ক্ৰয় কৰে। এই ধৰণৰ আকাংক্ষা সকলোৰে থাকে। অৱশ্যে, শেহতীয়াকৈ লোকজনৰ এই কাৰ্যই সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে। ব্যক্তিজনে কয় যে তেওঁ আৰম্ভণিৰ পৰাই পৰিৱেশ সুৰক্ষাৰ বাবে কাম কৰিব বিচাৰিছিল। তেওঁৰ উদ্দেশ্য হৈছে অৰণ্যৰ সুৰক্ষা। ইয়াৰ বাবে তেওঁ আনিয়ামা নামৰ এটা গোট গঠন কৰিছিল। সেই অনুষ্ঠানটোতে তেওঁ লটাৰীত জিকা ১,৫০০ কোটি টকাতকৈও অধিক ধন দান কৰে।

 

লোকজনে কয় যে তেওঁ আনিয়ামা নামৰ তেওঁৰ ফাউণ্ডেচনৰ জৰিয়তে বিভিন্ন পৰিৱেশৰ কাম কৰিব। তেওঁৰ লক্ষ্য হৈছে পৰিৱেশ ৰক্ষা কৰা। ইয়াৰ বাবে, প্ৰথমে অৰণ্যৰ বিভিন্ন গছ-গছনি ৰক্ষা কৰা প্ৰয়োজন। একে সময়তে অৰণ্যত বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ উদ্ভিদ সুৰক্ষিত কৰি পৰিৱেশ ৰক্ষা কৰা সম্ভৱ। এই সকলোবোৰ কৰিবলৈ তেওঁ আনিয়ামা নামৰ এটা অনুষ্ঠান গঢ় দিছিল। এই অনুষ্ঠানতে তেওঁ ১,৫০০ কোটি টকাতকৈও অধিক ধন দান কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে