September 30, 2022, 8:54 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

অৰণ্য সুৰক্ষাৰ বাবে লটাৰীত জিকা ১,৫০০ কোটিতকৈও অধিক টকা দান কৰিলে এজন লোকে

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 12, 2022
  • 108 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ এজন ব্যক্তিৰ এটা বাতৰি সম্প্ৰতি ভাইৰেল হৈ পৰিছে। যি সময়ত কোনেও ইজনে সিজনক এটা টকাও দান কৰি সহায় নকৰে, তেনে সময়তে এজন ব্যক্তিয়ে ১,৫০০ কোটি টকা দান কৰাৰ বাতৰিয়ে সংবাদ শিৰোনাম দখল কৰিছে। ব্যক্তিজনে অৰণ্যৰ সুৰক্ষাৰ বাবে এই সমস্ত ধন দান কৰিছে। বনাঞ্চলৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ গছ-গছনি আৰু জৈৱ বৈচিত্ৰ্যৰ সুৰক্ষাৰ বাবে লোকজনৰ এনে প্ৰচেষ্টাই সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে। নেটিজেনসকলেও মানুহজনৰ এই কাৰ্য দেখি আচৰিত হৈছে। সামাজিক মাধ্যমতো এই লোকজন ব্যাপকভাৱে ভাইৰেল হৈ পৰিছে।

 

ফ্ৰান্সৰ বাতৰি কাকত ‘লে পেৰিচিয়ান’ৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি লোকজনে ২০২০ চনৰ ডিচেম্বৰত লটাৰীত পুৰস্কাৰ হিচাপে লাভ কৰিছিল ১,৫০০ কোটিতকৈ অধিক টকা। ইউৰোমিলিয়ন নামৰ সেই লটাৰীত লোকজনে ভাৰতীয় মুদ্ৰাত ১,৫০০ কোটি টকাতকৈও অধিক ধন জিকিছিল। মানুহজনৰ উপনাম হৈছে ‘গাই’। তেওঁ লটাৰীত লাভ কৰা সকলো ধন এটা ফাউণ্ডেচনলৈ দান কৰে। এই লোকজনে গোটেই টকাখিনি ‘আনিয়ামা’ নামৰ ফাউণ্ডেচনটোলৈ দান কৰে। ছ’চিয়েল মিডিয়াত তেওঁৰ এই মহান কাৰ্যৰ বাতৰি বিয়পি পৰাৰ লগে লগে ই ধুমুহাৰ গতিত ভাইৰেল হৈ পৰে।

 

বহু লোকে লটাৰীত বিভিন্ন ধৰণৰ পুৰস্কাৰ লাভ কৰে। সেই ধনেৰে সকলোৱে বিভিন্ন ধৰণৰ সপোন পূৰণ কৰিব বিচাৰে। কিছুমানে তেওঁলোকৰ নিজৰ ঘৰ নিৰ্মাণ কৰে, কিছুমানে গাড়ী ক্ৰয় কৰে। এই ধৰণৰ আকাংক্ষা সকলোৰে থাকে। অৱশ্যে, শেহতীয়াকৈ লোকজনৰ এই কাৰ্যই সকলোৰে দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে। ব্যক্তিজনে কয় যে তেওঁ আৰম্ভণিৰ পৰাই পৰিৱেশ সুৰক্ষাৰ বাবে কাম কৰিব বিচাৰিছিল। তেওঁৰ উদ্দেশ্য হৈছে অৰণ্যৰ সুৰক্ষা। ইয়াৰ বাবে তেওঁ আনিয়ামা নামৰ এটা গোট গঠন কৰিছিল। সেই অনুষ্ঠানটোতে তেওঁ লটাৰীত জিকা ১,৫০০ কোটি টকাতকৈও অধিক ধন দান কৰে।

 

লোকজনে কয় যে তেওঁ আনিয়ামা নামৰ তেওঁৰ ফাউণ্ডেচনৰ জৰিয়তে বিভিন্ন পৰিৱেশৰ কাম কৰিব। তেওঁৰ লক্ষ্য হৈছে পৰিৱেশ ৰক্ষা কৰা। ইয়াৰ বাবে, প্ৰথমে অৰণ্যৰ বিভিন্ন গছ-গছনি ৰক্ষা কৰা প্ৰয়োজন। একে সময়তে অৰণ্যত বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ উদ্ভিদ সুৰক্ষিত কৰি পৰিৱেশ ৰক্ষা কৰা সম্ভৱ। এই সকলোবোৰ কৰিবলৈ তেওঁ আনিয়ামা নামৰ এটা অনুষ্ঠান গঢ় দিছিল। এই অনুষ্ঠানতে তেওঁ ১,৫০০ কোটি টকাতকৈও অধিক ধন দান কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে