January 30, 2023, 8:16 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

অহা ২ জুনত বিজেপিত যোগদান কৰিব হাৰ্দিক পেটেলে

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 31, 2022
  • 55 Time View

প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছ নেতা হাৰ্দিক পেটেলে বিজেপিত যোগদানৰ কেইবাদিনো ধৰি জল্পনা-কল্পনা চলি আছে। শেহতীয়া খবৰ মতে, হাৰ্দিকে ২ জুনত বিজেপিত যোগদান কৰিব। বিজেপিৰ শীৰ্ষ সূত্ৰই এই খবৰ নিশ্চিত কৰা হৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে সোমবাৰে হাৰ্দিক পেটেলে কৈছিল যে বিজেপিত যোগদান কৰা নাই৷ যদি এনেধৰণৰ কিবা থাকে তেন্তে জনোৱা হ’ব৷

শেহতীয়াকৈ পাতিদাৰ নেতা হাৰ্দিক পেটেলে ‘হিন্দু আৰু ভগৱান ৰাম’ৰ বিৰুদ্ধে কৰা অপমানজনক আৰু ঘৃণনীয় মন্তব্যৰ বাবে কংগ্ৰেছ নেতৃত্বক তীব্ৰ আক্ৰমণ কৰিছিল। হাৰ্দিক পেটেলে টুইটাৰযোগে গুজৰাট কংগ্ৰেছৰ এজন প্ৰাক্তন সভাপতিক সমালোচনা কৰে৷ গুজৰাট কংগ্ৰেছৰ এজন প্ৰাক্তন সভাপতিয়ে কুকুৰে অযোধ্যাত ৰাম মন্দিৰ নিৰ্মাণৰ বাবে ব্যৱহৃত ইটাৰ ওপৰত প্ৰস্ৰাৱ কৰিছিল বুলি কৈছিল।

হাৰ্দিক পেটেলে টুইট কৰি কৈছিল যে মই আগতেও কৈছিলো যে কংগ্ৰেছ দলে জনসাধাৰণৰ অনুভূতিক আঘাত কৰিবলৈ কাম কৰে৷ সদায় হিন্দু ধৰ্মৰ বিশ্বাসৰ ক্ষতি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। আজি এজন প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী আৰু গুজৰাট কংগ্ৰেছ নেতাই এটা বিবৃতি দিছিল যে কুকুৰে ৰাম মন্দিৰৰ ইটাত প্ৰস্ৰাৱ কৰে। হাৰ্দিকে কয় যে মই কংগ্ৰেছ আৰু ইয়াৰ নেতাসকলক সুধিব বিচাৰো ভগৱান শ্ৰী ৰামৰ সৈতে আপোনালোকৰ শত্ৰুতা কি? হিন্দুসকলক ইমান বেয়া মন্তব্য কিয় কৰে? বহু শতাব্দীৰ পিছত অযোধ্যাত ভগৱান শ্ৰী ৰামৰ এটা মন্দিৰ নিৰ্মাণ কৰা হৈছে, তথাপিও কংগ্ৰেছ নেতাসকলে ভগৱান ৰামৰ বিৰুদ্ধে বিবৃতি দি আছে।

পূৰ্বে হাৰ্দিকে কৈছিল যে গুজৰাট কংগ্ৰেছৰ নেতাসকলে গুজৰাটৰ প্ৰকৃত সমস্যাবোৰ উত্থাপন কৰিবলৈ খুব কম চিন্তা কৰিছিল৷ কিন্তু গুজৰাটলৈ দিল্লীৰ পৰা অহা নেতাসকলে সময়মতে “চিকেন চেণ্ডউইচ” পোৱাটো নিশ্চিত কৰাৰ ওপৰত অধিক গুৰুত্ব দিয়ে। গুজৰাট কংগ্ৰেছৰ নেতাসকলে “এচি চেম্বাৰত বহি” ৰাজনৈতিক প্ৰচেষ্টাত ব্যাঘাত জন্মাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে