January 31, 2023, 9:01 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

অসম আৰক্ষীৰ উপ-পৰিদৰ্শক পদৰ পৰীক্ষাৰ কাকত বাতিল, পৰীক্ষা স্থগিত কৰাত ক্ষোভ SFI-DYFIৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 20, 2020
  • 115 Time View

গুৱাহাটীঃ আজি অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া অসম আৰক্ষীৰ উপ-পৰিদৰ্শক পদৰ লিখিত পৰীক্ষাৰ কাকত ফাদিল হোৱাৰ বাবে পৰীক্ষা স্থগিত কৰাত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে বামপন্থী ছাত্ৰ সংগঠন এছএফআই আৰু ডিৱাইএফআয়ে৷ দুয়োটা বামপন্থী সংগঠনে দুৰ্নীতি-অনিয়মৰ বিৰুদ্ধে অসম চৰকাৰে লোৱা দুৰ্বল ভূমিকাৰ এয়া পৰিণাম বুলি কয়৷ অসম ৰাজ্যিক ডিৱাইএফআইৰ সম্পাদক নয়ন ভূঞা, এছএফআইৰ সম্পাদক নিৰংকুশ নাথে

এক বিবৃতি যোগে অসম আৰক্ষীৰ উপ-পৰিদৰ্শক পদৰ আজি অনুষ্ঠিত লিখিত পৰীক্ষা বাতিল কৰিবলগীয়া ঘটনাত ভাৰতৰ ছাত্ৰ ফেডাৰেছন (এছ এফ আই) আৰু ভাৰতৰ গণতান্ত্ৰিক যুৱ ফেডাৰেছন (ডি ৱাই এফ আই)ৰ অসম ৰাজ্যিক সমিতিয়ে তীব্ৰ ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰি অসম চৰকাৰক ধিক্কাৰ জনাইছে আৰু সমস্ত ঘটনাৰ এক উচ্চ পৰ্যায়ৰ তদন্ত কৰি দোষীক উচিত শাস্তি প্ৰদানৰ দাবী জনাইছে।

সংগঠন দুটাই এয়া চৰকাৰৰ দুৰ্নীতি-অনিয়মৰ প্ৰতি গ্ৰহণ কৰা দুৰ্বল ভূমিকাৰ পৰিণাম বুলি অভিহিত কৰিছে। পৰীক্ষা বাতিলৰ ফলত লাখ লাখ শিক্ষিত উপযুক্ত প্ৰাৰ্থীয়ে মন কষ্ট পাই হতাশাত ভূগিছে। দুয়োটা সংগঠনে অভিযোগ কৰি কয় যে সততে নিকা আৰু স্বচ্ছ প্ৰকাশনৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া বিজেপি চৰকাৰখনে পূৰ্ব অনুষ্ঠিত পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰামো উন্নয়ন, বন বিভাগকে ধৰি প্ৰায়ভাগ বিভাগৰে অনুষ্ঠিত হোৱা লিখিত পৰীক্ষাৰ অনিয়মত কোনো দৃষ্টান্তমূলক পদক্ষেপ নল’লে, আনকি পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰা ব্যক্তিগত এজেন্সিসমূহৰ বিৰুদ্ধেও কোনো পদক্ষেপ নল’লে।

ফলত প্ৰতিটো পৰীক্ষাতে একাংশই দুৰ্নীতি অনিয়মৰে ধন ঘটাৰ লগতে একাংশ অনুপযুক্ত প্ৰাৰ্থীয়ে অসৎ পন্থাৰে চাকৰি লোৱাত সফল হৈছে। এই ক্ষেত্ৰত একাংশ শাসক দলৰ নেতা-পালিনেতাই বিশেষ আগভাগ লৈছে। উপ-পৰিদৰ্শক পদৰ চাকৰিক লৈ ইতিমধ্যে সংবাদ মাধ্যমত কেইবাটাও অ’ডিঅ’ ক্লিপ প্ৰকাশ হৈছিল। ইয়াৰ পাছতো আৰক্ষী বিভাগ তথা পৰীক্ষা অনুষ্ঠিতকাৰী এজেন্সি সচেতন নোহোৱাতো সন্দেহৰ বিষয়। এয়া ব্যক্তিগত এজেন্সিক পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব দিয়া আৰু অসম চৰকাৰে দুৰ্নীতিৰ ক্ষেত্ৰত লোৱা দুৰ্বল পদক্ষেপৰ ফল।

এছ এফ আই আৰু ডি ৱাই এফ আয়ে দাবী কৰিছে আৰক্ষী উপ-পৰিদৰ্শক পদৰ পৰীক্ষা নিকা আৰু স্বচ্ছভাৱে অনুষ্ঠিত কৰক। চাকৰি প্ৰাৰ্থী যুৱক-যুৱতীক তথা অসমবাসী ৰাইজক নিকা আৰু স্বচ্ছভাৱে পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব বুলি চৰকাৰে আস্বস্ত কৰাৰ লগতে তদন্ত কৰি দোষীক উচিত শাস্তি প্ৰদান কৰাৰ দাবী জনাইছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে