February 9, 2023, 2:12 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

অসমৰ ভৱিষ্যতৰ স্বাৰ্থত জাতীয়তাবাদী শক্তিক একত্ৰিত হ’বলৈ আহ্বান পৰেশ বৰুৱাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, August 29, 2020
  • 163 Time View

গুৱাহাটীঃ অসমত শেহতীয়াকৈ এটাৰ পিছত এটাকৈ আঞ্চলিক দল গঠন হোৱাক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰিছে আলফা স্বাধীনৰ সেনাধ্যক্ষ পৰেশ বৰুৱাই। একাধিক আঞ্চলিক দল গঠন কৰিলে অসম ৰাজনৈতিকভাৱে দুৰ্বল হৈ পৰিব বুলিও মন্তব্য কৰে বৰুৱাই। সংবাদ মাধ্যমৰ আগত বৰুৱাই কয় যে বৰ্তমান যি আঞ্চলিক দল গঠনৰ ধুম উঠিছে তাৰ দ্বাৰা অসমত জাতীয়তাবাদ প্ৰতিষ্ঠা কৰাতো সম্ভৱ নহয়।

সেয়ে বৰুৱাই অজিত কুমাৰ ভূঞা, অৰূপ বৰবৰা, আছু, এজেৱাইচিপি আৰু কৃষক মুক্তিকে ধৰি সুকীয়া সুকীয়াকৈ আঞ্চলিক দল গঠন কৰা প্ৰতিজন জাতীয়তাবাদী ভাৱধাৰাৰে পৰিপুষ্ট ৰাজনৈতিক নেতা তথা সংগঠনক একত্ৰিত হ’বলৈ আহ্বান জনায়। বৰুৱাই কয় যে অসম আৰু অসমীয়া জাতিক মনে-প্ৰাণে ভালপোৱা সকলোৱে একত্ৰিত হ’লেহে ঔপনিৱেশকতাবাদী ভাৱধাৰাৰ দিল্লীৰ শাসকসকলে সমীহ কৰিব।

উল্লেখ্য যে, ২০২১ৰ নিৰ্বাচনলৈ যিমানেই দিন চমু চাপি আহিছে জাতীয়তাবাদী ভাৱধাৰাৰ লোকসকলৰ মাজত সিমানেই বিভাজন স্পষ্ট হৈ উঠিছে। এনে বিভাজনে অসম আৰু অসমীয়া জাতিৰ ক্ষতি কৰিব বুলিও সংবাদ মাধ্যমক জনায় পৰেশ বৰুৱাই। বৰ্তমানৰ আঞ্চলকিতাবাদী ৰাজনীতিয়ে অসমত জাতীয়তাবাদক শক্তিশালী কৰিব নোৱাৰে বুলিও মন্তব্য কৰে আলফা স্বাধীনৰ হৰ্তা-কৰ্তাগৰাকীয়ে

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে