February 6, 2023, 10:09 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

অসমৰ ব্ৰহ্মপুত্ৰ উপত্যকাত শেহতীয়াকৈ বানপানীয়ে যি ধ্বংসলীলা চলালে তাৰ বাবে সম্পূৰ্ণৰূপে দায়ী নদীবান্ধ প্ৰকল্পসমূহঃ চিপিআইএমএল দলৰ কেন্দ্ৰীয় সদস্য বিবেক দাস

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 2, 2022
  • 28 Time View

বিহালীঃ ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বৃহস্পতিবাৰে ৰাজ্যৰ বানবিধ্বস্ত লোকৰ বাবে ঘোষণা কৰা সাহায্য সন্দৰ্ভত আজি সাংবাদিকৰ আগত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰে চিপিআইএমএল দলৰ কেন্দ্ৰীয় সদস্য বিবেক দাসে। দাসে কয় অসমৰ ব্ৰহ্মপুত্ৰ উপত্যকাত শেহতীয়াকৈ বানপানীয়ে যি ধ্বংসলীলা চলালে তাৰ বাবে সম্পূৰ্ণৰূপে দায়ী নদীবান্ধ প্ৰকল্পসমূহ। মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে বানপীড়িতসকলৰ বাবে ঘোষণা কৰা আঁচনিসমূহ ক্ষয়-ক্ষতি অনুযায়ী কোনো কাৰণতে পৰ্যাপ্ত নহয় বুলি দাবী কৰে। বানপানীত সাধাৰণ ৰাইজে ঘৰ-দুৱাৰ, খেতি-বাতি, পশুধন, সম্পত্তি আদি হেৰুৱাই সৰ্বস্বান্ত হৈ বানশিবিৰত আশ্ৰয় লৈ আছে। চৰকাৰে বান বিধ্বস্ত লোকসকলৰ বাবে ১৫ আগষ্টৰ পিছত যি ক্ষতিপূৰণ প্ৰদান কৰাৰ কথা কৈছে তাৰ পৰিৱৰ্তে দাসে তৎকালীনভাৱে ৫ বান টিঙসহ ৫০ হাজাৰ টকা প্ৰদান কৰি পুনৰ সংস্থাপনৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ দাবী জনাইছে। লগতে দীৰ্ঘম্যাদী পৰিকল্পনা হিচাপে নিপকো আৰু ভাৰত চৰকাৰৰ তৰফৰ পৰা ন্যূনতম ১০ লাখ টকা প্ৰদান কৰিবলৈ দাবী জনায়। ইফালে, দাসে মুখ্যমন্ত্ৰীক কটাক্ষ কৰি কয় যে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ১৫ আগষ্টৰ পিছত বানপীড়িত লোকসকলক লৈ কৰা ঘোষণাটো যাতে কোভিড পৰিস্থিতিৰ সময়ত কৰা ৫ খন নতুন হাস্পতাল নিৰ্মাণৰ দৰে যাতে অসাৰ প্ৰতিপন্ন নহয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে