February 6, 2023, 9:30 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

অসমলৈ আলহী হৈ অহা আছিয়ানৰ প্ৰতিনিধিক দুৰ্ব্যৱহাৰ, এচিএছ বাৰ্বি হাজৰিকাক নিলম্বন

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 2, 2022
  • 56 Time View

আজি ৰাজ্য চৰকাৰে এক বিশেষ নিৰ্দেশ যোগে জ্যেষ্ঠ বিষয়াক নিলম্বন কৰিছে৷ বিদেশী আলহীক বেয়া ব্যৱহাৰ কৰাৰ অভিযোগত জ্যেষ্ঠ বিষয়াক নিলম্বন কৰিছে ৰাজ্য চৰকাৰে৷ অসম অসামৰিক সেৱাৰ বিষয়া বাৰ্বি হাজৰিকাক নিলম্বন কৰিছে ৰাজ্য চৰকাৰে। এক্ট-ইষ্ট পলিচি বিভাগৰ সন্মিলিনত অংশ লবলৈ অহা ছিংগাপুৰৰ প্রতিনিধিক দুৰ্ব্যৱহাৰ কৰাৰ অভিযোগ উঠিছিল বাৰ্বি হাজৰিকাৰ বিৰুদ্ধে৷ বিষয়টোক গুৰুত্ব সহকাৰে লৈ শাস্তিমূলক ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰে চৰকাৰে। এক্ট-ইষ্ট পলিচি বিভাগৰ সন্মিলনৰ সময়তে দুৰ্ব্যৱহাৰৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে। বাৰ্বি হাজৰিকা বৰ্তমান মাধ্যমিক শিক্ষা বিভাগৰ বিশেষ কৰ্তব্যৰত বিষয়া হিচাপে দায়িত্ব পালন কৰিছিল৷

এক জাননী জাৰি কৰি কৰ্মচাৰী বিভাগৰ সচিব টি পি বৰগোহাঁইয়ে কয় যে অসম অসামৰিক সেৱাৰ (এচিএছ) বিষয়া বাৰ্বি হাজৰিকাক নিলম্ব কৰা হৈছে৷ মাধ্যমিক শিক্ষা বিভাগৰ অ’এছডি হাজৰিকাই ২৭ মে’ৰ পৰা ২৯ মে’লৈ গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত সন্মিলনক অস্থায়ীভাৱে আইন পূব নীতি পৰিক্ৰমা বিভাগৰ সৈতে সংযুক্ত কৰা হৈছিল।

আদেশটোত উল্লেখ কৰা হৈছে এক্ট ইষ্ট পলিচী এফেয়াৰ্ছ বিভাগৰ প্ৰতিবেদন কোৱা হৈছে যে ছিংগাপুৰৰ প্ৰতিনিধি দলটোৱে অভদ্ৰ আৰু অনুপযুক্ত আচৰণ সম্পৰ্কে গুৰুতৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে৷ আছিয়ানৰ প্ৰতিনিধি দলটোৱে তেওঁৰ আচৰণৰ ওপৰত অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে৷ যিয়ে ৰাজ্য আৰু দেশলৈও এক বদনাম কঢ়িয়াই আনিছে৷ এনে দায়িত্বহীন আচৰণে ভাৰত আৰু অন্যান্য আছিয়ান দেশসমূহৰ কূটনৈতিক সম্পৰ্কত গুৰুতৰ প্ৰভাৱ পেলাইছে আৰু সাধাৰণতে আছিয়ান আৰু বিশেষকৈ ছিংগাপুৰৰ সৈতে অৰ্থনৈতিক জড়িত হোৱাৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰৰ আন্তৰিক প্ৰচেষ্টা নষ্ট কৰিছে বুলি কোৱা হৈছে জাননীখনত।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে