February 1, 2023, 7:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

অসমত নতুনকৈ ধৰা পৰিল ১৫৬০ কোভিড ৰোগী, ৮৯ হাজাৰলৈ বৃদ্ধি মুঠ ৰোগী

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 23, 2020
  • 93 Time View

গুৱাহাটীঃ যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্য বিভাগে ২৩হাজাৰ ৪০গৰাকী লোকৰ নমুনা সংগ্ৰহ কৰি ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ পৰীক্ষণ কৰিছে৷ ইয়াৰে ১৫৬০গৰাকী লোক কোভিডত আক্ৰান্ত হোৱা বুলি পৰীক্ষাত ধৰা পৰিছে৷ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই শনিবাৰে নিশা টুইট কৰি জাৰি কৰা তথ্য মতে, শনিবাৰৰ দিনটোত অসমত আক্ৰান্তৰ হাৰ ৬.৭৭শতাংশ৷

শনিবাৰে আক্ৰান্তসকলৰ ভিতৰত ৩৫২গৰাকী ৰোগী কামৰূপ মহানগৰৰ, ১৩৭গৰাকী যোৰহাটৰ আৰু ১০৪গৰাকী কামৰূপৰ৷ আনহাতে বিগত ২৪ ঘণ্টাত ৰাজ্যৰ ৭গৰাকী ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত লোকৰ মৃত্যু হৈছে৷ ৰাজ্যৰ বিভিন্ন চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন ২০৪৫গৰাকী কোভিড ৰোগীয়ে সুস্থ হৈ শনিবাৰে নিজ গৃহলৈ গৈছে৷

টুইট কৰি স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই কয় যে যথেষ্ট সংখ্যক লোকে আৰোগ্য হৈ ঘৰলৈ যাবলৈ অনুমতি লাভ কৰাত আনন্দিত হৈছো৷ আৰোগ্য হোৱাসকললৈ শুভেচ্ছা জনালো৷ অসমত এই পৰ্যন্ত কোভিড-১৯ত আক্ৰান্ত লোকৰ সংখ্যা হৈছে ৮৯৪৬৮ জন৷ সম্প্ৰতি ২৩৬৩৫গৰাকী ৰোগী চিকিৎসাধীন হৈ আছে৷ ৬৫৫৯৬গৰাকী লোক সুস্থ হৈছে আৰু ২৩৪গৰাকী লোকৰ এই পৰ্যন্ত মৃত্যু হৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে