February 6, 2023, 9:55 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

অসমত ‘ঝাড়ু’ চলাব ‘আপ’-এ, ২১ৰ নিৰ্বাচনত থিয় কৰাব প্ৰাৰ্থী, অসমলৈ আহিব অৰবিন্দ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 18, 2020
  • 172 Time View

গুৱাহাটীঃ নতুন বিকল্প ৰাজনৈতিক দল গঠন আৰু আগন্তুক নিৰ্বাচনত দিছপুৰ দখলৰ কথা চৰ্চা চলি থকাৰ মাজতে এটা ৰাজনৈতিক দলে গোপনে নিজৰ ভেটি শক্তিশালী কৰিবলৈ প্ৰচেষ্টা চলাই গৈছে৷ কেন্দ্ৰীয় শাসিত দিল্লী ৰাজ্যৰ শাসক দল আম আদমি পাৰ্টীয়ে আগন্তুক অসম বিধানসভা নিৰ্বাচনত ‘ঝাড়ু’ চলাবলৈ গোপনে কুচ-কাৱাজ চলাই গৈছে৷

ৰাজ্যৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত আপে সভা-সমিতি, যোগদান কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত কৰি দলৰ ভেটি মজবুত কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ তাৰ মাজতে আম আদমি পাৰ্টীয়ে শুকুৰবাৰে গুৱাহাটী প্ৰেছ ক্লাৱত এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত ২০২১ৰ নিৰ্বাচনত প্ৰৰ্থী থিয় কৰাৰ ঘোষণা কৰে৷ আম আদমী পাৰ্টীৰ ৰাজ্যিক সমন্বয়ক ডা০ ভৱেন চৌধুৰীয়ে সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি কয় যে ২০২১ত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত আম আদমী পাৰ্টিয়ে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব। নিৰ্বাচনত অকলেই প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব বুলি ঘোষণা কৰি আম আদমী পাৰ্টিয়ে দুৰ্নীতি নিবাৰণ, নিবনুৱা সমস্যা দূৰ কৰা, বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যা হিচাপে ঘোষণা কৰা আদি বিষয় লৈ ৰাইজৰ ওচৰলৈ যাব বুলি কয়৷

আম আদমি পাৰ্টীৰ ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যবেক্ষকে ৰাজেশ শৰ্মা, ৰাজ্যিক সমন্বয়ক ভবেন চৌধুৰীসহ এটা দলে যোৱা ২ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ১৬ ছেপ্টেম্বৰলৈ সমগ্ৰ অসম ভ্ৰমণ কৰি আপৰ কৰ্মকৰ্তা-সকলক লগ ধৰি সাংগঠনিক কাম-কাজৰ পৰ্যালোচনা কৰাৰ লগতে ভ্ৰমণ কালত আপৰ কৰ্মকৰ্তাৰ লগতে সাধাৰণ জনতা অভূতপূৰ্ব সহাৰি লাভ কৰাত দলটোৱে ২০২১ৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত অংশগ্ৰহণ কৰিব বুলি ঘোষণা কৰি আপৰ নিৰ্বাচন ইছ্যুবোৰৰ ভিতৰত দুৰ্নীতি নিৰ্মূলকৰণ, শিক্ষা আৰু স্বাস্থ্যসেৱাৰ আমুল পৰিৱৰ্তন, নিবনুৱা সমস্যা, বান-খহনীয়া, ইত্যাদিবুলি কয়৷

আনহাতে দিল্লী চৰকাৰৰ তুলনা কৰি দিল্লী চৰকাৰে শিক্ষা, স্বাস্থ্য সেৱা বিনামূলীয়া কৰাৰ পিছতো ৰাহি বাজেট দাখিল কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে কিন্তু নিবনুৱা সমস্যা সমাধানৰ বাবে অসম চৰকাৰৰ কোনো পৰিকল্পনা নাই, বুলি কৈ বান-খহনীয়াক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যা হিচাপে ঘোষণা কৰিবলৈ আপে দাবী জনাব বুলি স্পষ্ট কৰে। ভৱিষ্যতে কেন্দ্ৰত একে চৰকাৰ হ’লে, অসমৰ বান-খহনীয়া সমস্যাক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যা হিচাপে ঘোষণা কৰিব বুলিও কয়৷

আগন্তুক ২০২১ৰ নিৰ্বাচনত কিমানটা আৰু কোন কোন কেইটা সমষ্টিত আপে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব সেই কথা উল্লেখ কৰা নাই দলটোৱে। সংবাদমেলখনৰ মাজতে অসম গৃহৰক্ষী সন্থাৰ কেইবাগৰাকী সদস্যই দলটোত আনুষ্ঠানিক ভাৱে যোগদান কৰে। উল্লেখযোগ্য যে, অসমত প্ৰায় ২৭ হাজাৰ গৃহৰক্ষী জোৱান আছে আৰু এই গৃহৰক্ষী জোৱানসকলে পৰৱৰ্তী সময়ত দলটোক সহযোগিতা আগবঢ়াই যাব বুলিও জানিবলৈ দিয়ে। আম আদমী পাৰ্টীৰ নেতা দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰীৱালে শীঘ্ৰে অসমলৈ আহি নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলাব বুলিও ডা০ ভৱেন চৌধুৰীয়ে কয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে