February 3, 2023, 8:27 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

অমৃত মহোৎসৱ উপলক্ষে গোৰেশ্বৰত প্ৰজাপিতা ব্ৰহ্মাকুমাৰীৰ বাইক ৰেলী-ৰাজহুৱা সভা

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 22, 2022
  • 44 Time View

তামুলপুৰ জিলাৰ গোৰেশ্বৰৰ কলাগুৰু বিষ্ণুৰাভা ভৱনত গোৰেশ্বৰ ব্ৰহ্মাকুমাৰীৰ উদ্যোগত আজি এক ৰাজহুৱা সভা অনুষ্ঠিত হয়। সভাত উপস্থিত থাকে বিটিআৰৰ কাৰ্যবাহী ৰনেন নাৰ্জাৰী, গোৰেশ্বৰ আৰক্ষী থানাৰ পৰিদৰ্শক ৰাজীৱ চেতিয়া, সমাজকৰ্মী সত্যনাথ ঠাকুৰীয়া, গোৰেশ্বৰ প্ৰেছ ক্লাবৰ সভাপতি নিৰঞ্জন ডেকা, গুৱাহাটীৰ ইশ্বৰীয় ব্ৰহ্মাকুমাৰী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ব্ৰহ্মাকুমাৰীৰ লগতে গোৰেশ্বৰৰ স্থানীয় লোক। স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱৰ সৈতে সংগতি ৰাখি প্ৰজাপিতা ব্ৰহ্মাকুমাৰী ইশ্বৰীয় বিশ্ববিদ্যালয়ে ১৫ মে’ৰ পৰা শ্ৰী মন্ত শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্ৰৰ পৰা ৰাইজৰ মাজত সজাগতা বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে এক সজাগতামূলক বাইক ৰেলী উলিওৱা হয়। বাইক ৰেলী গুৱাহাটীৰ বিভিন্ন ঠাই পৰিভ্ৰমণ কৰা অন্ততঃ বাইক ৰেলীৰ দলটোৱে আজি গোৰেশ্বৰত উপস্থিত হৈ বাইহাটা চাৰিআলিত সন্ধিয়া অন্ত পেলাব। স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱৰ লগত সংগতি ৰাখি উলিওৱা এই বাইক ৰেলীৰ মূল উদ্দেশ্য হৈছে ৰাইজৰ মাজত সজাগতাৰ সৃষ্টি কৰা। কেনেদৰে হেলমেট পৰিধান কৰি, লাহে লাহে নিজৰ বাহনখন চলাই নিজৰ জীৱন সুৰক্ষা কৰাৰ লগতে আনৰো জীৱন সুৰক্ষা কৰিব পাৰে সেয়াই হৈছে বাইক ৰেলীৰ মূল উদ্দেশ্য।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে