July 2, 2022, 12:58 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন ঘোষণা হ’ল বহু প্ৰতীক্ষাৰ অন্তত উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফল, বিজ্ঞান শাখাৰ ১০ টা স্থানত ২০ গৰাকী শিক্ষাৰ্থীয়ে স্থান লাভ কৰিছে

অমৃত মহোৎসৱ উপলক্ষে গোৰেশ্বৰত প্ৰজাপিতা ব্ৰহ্মাকুমাৰীৰ বাইক ৰেলী-ৰাজহুৱা সভা

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 22, 2022
  • 21 Time View

তামুলপুৰ জিলাৰ গোৰেশ্বৰৰ কলাগুৰু বিষ্ণুৰাভা ভৱনত গোৰেশ্বৰ ব্ৰহ্মাকুমাৰীৰ উদ্যোগত আজি এক ৰাজহুৱা সভা অনুষ্ঠিত হয়। সভাত উপস্থিত থাকে বিটিআৰৰ কাৰ্যবাহী ৰনেন নাৰ্জাৰী, গোৰেশ্বৰ আৰক্ষী থানাৰ পৰিদৰ্শক ৰাজীৱ চেতিয়া, সমাজকৰ্মী সত্যনাথ ঠাকুৰীয়া, গোৰেশ্বৰ প্ৰেছ ক্লাবৰ সভাপতি নিৰঞ্জন ডেকা, গুৱাহাটীৰ ইশ্বৰীয় ব্ৰহ্মাকুমাৰী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ব্ৰহ্মাকুমাৰীৰ লগতে গোৰেশ্বৰৰ স্থানীয় লোক। স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱৰ সৈতে সংগতি ৰাখি প্ৰজাপিতা ব্ৰহ্মাকুমাৰী ইশ্বৰীয় বিশ্ববিদ্যালয়ে ১৫ মে’ৰ পৰা শ্ৰী মন্ত শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্ৰৰ পৰা ৰাইজৰ মাজত সজাগতা বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে এক সজাগতামূলক বাইক ৰেলী উলিওৱা হয়। বাইক ৰেলী গুৱাহাটীৰ বিভিন্ন ঠাই পৰিভ্ৰমণ কৰা অন্ততঃ বাইক ৰেলীৰ দলটোৱে আজি গোৰেশ্বৰত উপস্থিত হৈ বাইহাটা চাৰিআলিত সন্ধিয়া অন্ত পেলাব। স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱৰ লগত সংগতি ৰাখি উলিওৱা এই বাইক ৰেলীৰ মূল উদ্দেশ্য হৈছে ৰাইজৰ মাজত সজাগতাৰ সৃষ্টি কৰা। কেনেদৰে হেলমেট পৰিধান কৰি, লাহে লাহে নিজৰ বাহনখন চলাই নিজৰ জীৱন সুৰক্ষা কৰাৰ লগতে আনৰো জীৱন সুৰক্ষা কৰিব পাৰে সেয়াই হৈছে বাইক ৰেলীৰ মূল উদ্দেশ্য।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে