July 2, 2022, 1:21 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

‘অগ্নপথক’লৈ মন্তব্য প্ৰতিৰক্ষামন্ত্ৰীৰ… কি ক’লে প্ৰতিৰক্ষামন্ত্ৰীয়ে?

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 17, 2022
  • 16 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ সমগ্ৰ দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত ‘অগ্নিপথক’লৈ প্ৰতিবাদ হৈ থকাৰ মাজতে মন্তব্য আগবঢ়াইছে প্ৰতিৰক্ষামন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে৷ প্ৰতিৰক্ষামন্ত্ৰী গৰাকীয়ে কৈছে যে “যোৱা 2 বছৰধৰি, কোনো নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়া নোহোৱাৰ বাবে যুৱ সকলে সশস্ত্ৰ বাহিনীত অন্তৰ্ভুক্ত হোৱাৰ সুযোগ পোৱা নাছিল। সেয়ে চৰকাৰে উৰ্দ্ধতম বয়সৰ সীমা ২১ বছৰৰ পৰা ২৩ বছৰলৈ বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে”।

‘অগ্নিপথক’লৈ শেহতীয়াকৈ বিহাৰ, উত্তৰ-প্ৰদেশ, অসমকে ধৰি বহু কেইখন ৰাজ্যত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিছে যুৱ প্ৰজন্মই৷ ভাৰতীয় সেনাৰ ঠিকাভিত্তিক নিযুক্তিকলৈ তীব্ৰ বিৰোধীতা কৰিছে প্ৰতিবাদকাৰীয়ে৷ বিহাৰত অসম অভিমুখী এখন ৰে’ইলকে ধৰি, নালন্দাৰ ইছলামপুৰ ষ্টেচন ইতিমধ্যেই প্ৰতিবাদকাৰীয়ে জ্বলাই দিয়ে৷ ইয়াৰ উপৰিও উত্তৰপ্ৰদেশৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ অৱৰোধ কৰিছে প্ৰতিবাদকাৰীয়ে৷ অসমৰ তিনিচুকীয়া জিলাটো বহুজনে ‘অগ্নিপথ’ৰ বিৰোধীতাৰে প্ৰতিবাদ সাবস্ত্য কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে