February 2, 2023, 3:04 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

অগপত মোক্ষম আঘাত, মাজুলীৰ জ্যেষ্ঠ নেতা জিতেন ডেকাৰ পদত্যাগ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 2, 2020
  • 117 Time View

মাজুলীঃ ৰাজ্যত নিৰ্বাচনৰ গৰম বতাহ বলি থকাৰ সময়তে মাজুলী অগপত মোক্ষম আঘাত হানিলে এগৰাকী নেতাই। মাজুলী জিলা অগপৰ জ্যেষ্ঠ নেতা জিতেন ডেকাই পদত্যাগ কৰে। অগপৰ কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বই কেৱল ক্ষমতাৰ স্বাৰ্থত ৰাষ্ট্ৰীয় দল বিজেপিৰ সৈতে মিতিৰালি কৰি অসমৰ আঞ্চলিকতাবাদক সমূলি ধ্বংস কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি মাজুলী জিলা অগপৰ জ্যেষ্ঠ নেতা জিতেন ডেকাই পদত্যাগ কৰে৷

এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি জিতেন ডেকাই কয় যে গোলাঘাটত অনুষ্ঠিত জাতীয় অভিৱৰ্তনৰ পিছত অসমত শক্তিশালী আঞ্চলিকতাবাদ প্ৰতিষ্ঠাৰ উদ্দেশ্যে গঠন হোৱা অসম গণ পৰিষদ দলৰ বৰ্তমানৰ নেতৃত্বই জন্মলগ্নৰ সৈতে জড়িত হোৱা বহু নিষ্ঠাবান কৰ্মীক একাষৰীয়া কৰি স্বৈৰাচাৰী নীতিৰে দলক নেতৃত্ব দিছে।
সুদীৰ্ঘ ৩৫ বছৰে দলৰ বেয়া দিনটো দলক নেতৃত্ব দিয়া নেতা-কৰ্মীক এতিয়া কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বই চিনিয়েই নাপায়। গতিকে এইসকলৰ নেতৃত্বত দলত থকাৰ কোনো পৰিৱেশ নেদেখি অগপ ত্যাগ কৰিলো বুলি কয়।

১৯৮৫ চনত গঠন হোৱা অসম গণ পৰিষদ দলৰ মাজুলীৰ প্ৰথমখন জিলা কাৰ্যনিৰ্বাহক সদস্য তথা ১৯৯১ চনৰ কেন্দ্ৰীয় সাধাৰণ পৰিষদৰ সদস্য ১৯৯৫ চনৰ পৰা ২০১৪ চনলৈকে চাৰি বাৰ কেন্দ্ৰীয় কাৰ্যনিৰ্বাহক সদস্য তথা অগপৰ কেন্দ্ৰীয় প্ৰাক্তন সাংগঠনিক সম্পাদকৰ দায়িত্বত থকা জিতেন ডেকাই কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বৰ বিৰুদ্ধে সংবাদমেল যোগে বিষোদগাৰ প্ৰকাশ কৰি আনুষ্ঠানিকভাৱে অগপ দল ত্যাগ কৰে। ২০০৪ চনৰ পৰা ২০১০ চনলৈকে মাজুলী জিলা অগপৰ সভাপতিৰ দৰে দায়িত্ব বহন কৰা ডেকাই কেন্দ্ৰীয় সমিতিখনে মাজুলীৰ অগপৰ জেষ্ঠ নেতাসকলৰ কোনো নূন্যতম সৌজন্যতাও প্ৰকাশ নকৰাত দুখ প্ৰকাশ কৰি এনে সিদ্ধান্ত লবলৈ বাধ্য হলো বুলি প্ৰকাশ কৰে।

সাম্প্ৰতিক সময়ত অসম গণ পৰিষদ দলে আঞ্চলিকতাবাদৰ চৰিত্ৰ বিসৰ্জন দিয়া বুলি অগপৰ জেষ্ঠ নেতাগৰাকীয়ে উল্লেখ কৰি ১৯৮৫ চনত জন্ম হোৱা দলটোৱে মুখ্য উদ্দেশ্যে পৰা এতিয়া আতৰি আহিছে বুলি তেওঁ ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰি দলৰ প্ৰাথমিক সদস্যৰ পৰাও স্ব-ইচ্ছাৰে ত্যাগ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে। বৰ্তমান মাজুলী জিলাৰ নতুন সমিতিৰ গঠনত তেওঁ অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰাৰ লগতে অগপৰ ৪৫ মিনিটৰ কেন্দ্ৰীয় অধিবেশনক লৈয়ো অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰে। বৰ্তমান কোনো ৰাজনৈতিক দলত যোগদান কৰা সন্দৰ্ভত সোধা প্ৰশ্নৰ উত্তৰত ডেকাই বৰ্তমান কোনো ৰাজনৈতিক দলত যোগদানৰ কথা প্ৰকাশ নকৰিলেও ভৱিষ্যতৰ দিনত সময়ৰ দাবীত চিন্তাৰ সালসলনি হোৱাৰ কথা ইংগিত দিয়ে জ্যেষ্ঠ নেতাগৰাকীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে