February 1, 2023, 9:09 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

অখিল ভাৰতীয় সাহিত্য সভাৰ মাহেকীয়া সাহিত্য পাঠৰ অনুষ্ঠান সম্পন্ন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, February 26, 2022
  • 42 Time View

বেবেজীয়াৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ অখিল ভাৰতীয় সাহিত্য সভাৰ মাহেকীয়া সাহিত্য পাঠৰ অনুষ্ঠানটি নগাঁও হোমিওপেথিক মহাবিদ্যালয়ৰ সভাকক্ষত অনুষ্ঠিত হৈ যায়৷ অখিল ভাৰতীয় সাহিত্য সভাৰ স্থায়ী সভাপতি ড° দিলীপ শৰ্মাৰ সভাপতিত্বত অনুষ্ঠিত গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ অনুষ্ঠানটিত নিয়মীয়া সাহিত্য পাঠৰ ওপৰিও সাংগঠনিক দিশ সৰ্ম্পকে আলোচনা কৰি পৰিষদৰ দ্বিতীয় বাৰ্ষিক অধিৱেশন খনি অহা মাৰ্চ মাহৰ ভিতৰতে পতাৰ বাবে সিদ্ধান্ত গ্ৰহন কৰা হয় ৷ তদুপৰি কলিয়াবৰ, কামপুৰ, ৰহা আৰু ধিঙত অনতিপলমে একোখনকৈ শাখা সমিতি গঠনৰো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়৷ ইফালে, পৰিষদৰ সচিব মুনিন্দ্ৰ শইকীয়াই উদ্দেশ্য ব্যাখ্যা কৰা অনুষ্ঠানত কাবেৰী মহন্ত, কৃষ্ণা কলিতা, অনু কোঁৱৰ, ৰশ্মীৰেখা হাজৰীকা, বিষ্ণুপ্ৰিয়া দাস, চন্দ্ৰ শইকীয়া আৰু শিশু কবি গীতাঞ্জলী দাসে একোটাকৈ স্বৰচিত কবিতাৰ লগতে কবি প্ৰিয়াংঞ্ছু শৰ্মাই প্ৰয়াত ৰঞ্জিৎ শৰ্মাৰ কবিতা পাঠ কৰি উপস্থিত শ্ৰোতাক কাব্যানন্দ প্ৰদান কৰে। বিষ্ণুপ্ৰিয়া দাসে এটি বৰগীত পৰিৱেশনেৰে শুভাৰম্ভ কৰা অনুস্থানটিত পৰাণ দাসে বাঁহী বাদন, শিশু শিল্পী গীতাঞ্জলী দাসে বৰগীত, দিগন্ত ভাগৱতীয়ে এটি স্বৰচিত গীত পৰিবেশনেৰে অনুষ্ঠানৰ সৌষ্ঠৱ্য বৃদ্ধি কৰে ৷ অনুষ্ঠানত পৰিষদৰ উপদেষ্টা ডিম্বেশ্বৰ শইকীয়া, কৃপাসিন্ধু অধিকাৰীৰ, কোষাধ্যক্ষ সুনীল শৰ্মাকে ধৰি বহুকেইজন লোক উপস্থিত থাকে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে