February 6, 2023, 9:09 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

অখিল গগৈৰ আইনী যুঁজৰ বাবে আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান কৃষক মুক্তিৰ জন্মস্থান টেঙানীৰ ৰাইজৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 23, 2020
  • 113 Time View

বৰপথাৰঃ কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিৰ জন্ম হৈছিল গোলাঘাট জিলাৰ টেঙানীত৷ অখিল গগৈক নেতা ৰূপে প্ৰতিষ্ঠা কৰিছিল টেঙানীবাসীয়ে৷ এই কথা স্মৰণ কৰি আজি আবেগিক হৈ পৰিল টেঙানীবাসী৷ তেওঁলোকে সমগ্ৰ ৰাজ্যক নেতা ৰূপে চিনাকী কৰি দিয়া অখিল আজি জেলত৷ টেঙানীবাসীয়ে এই কথা সহ্য কৰিব পৰা নাই৷ অখিল গগৈক সকলো প্ৰকাৰৰ সহায় কৰিবলৈ আগবাঢ়ি আহিছে৷

ৰাজ্যৰ বিভিন্ন স্থানৰ ৰাইজৰ লগতে গোলাঘাট জিলাৰ বৰপাথৰৰ টেঙানীৰ ৰাইজে অখিল গগৈৰ আইনী যুঁজৰ বাবে আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ অখিল গগৈৰ আইনী যুঁজৰ বাবে গোলাঘাট জিলাৰ বৰপথাৰ মৌজাৰ টেঙানীৰ ১৬নং দীঘলী গাঁৱৰ ৰাইজে ঘৰে ঘৰে গাঁঠিৰ ধন সংগ্ৰহ কৰি কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিক প্ৰদান কৰিছে।

ৰাইজে হাতৰ ধন দি কয় যে টেঙানী অঞ্চলৰ পৰাই জন্ম হৈছিল কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতি। জনতাৰ কণ্ঠ অখিল গগৈক আইনী মেৰপাকত বান্ধি আজি ৮ মাহে কাৰাৰুদ্ধ কৰি ৰাখিছে৷ কাণ্ডক টেঙানিৰ ৰাইজে তীব্ৰ ভাষাৰে গৰিহণা দিয়াৰ লগতে কৃষক নেতাজন মুকলি আকাশৰ তললৈ আহিব পৰাকৈ আইনী যুঁজত সহায় কৰে বৃহত্তৰ টেঙানীবাসী ৰাইজে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে