February 6, 2023, 10:37 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

অখিলেশ যাদৱ, আজম খানৰ লোকসভাৰ সাংসদ পদ ত্যাগ, উত্তৰ প্ৰদেশৰ বিৰোধী দলৰ নেতা হ’ব

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 22, 2022
  • 86 Time View

আজি সমাজবাদী পাৰ্টীৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি অখিলেশ যাদৱে লোকসভাৰ সদস্যপদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছে। আন এগৰাকী সমাজবাদী পাৰ্টীৰ নেতা আৰু প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী আজম খানেও লোকসভাৰ সদস্যপদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছে। অখিলেশ যাদৱ মৈনপুৰীৰ কাৰহাল সমষ্টিৰ পৰা বিধায়ক আৰু ৰামপুৰ সমষ্টিৰ পৰা আজম খান বিধায়ক নিৰ্বাচিত হৈছে। অখিলেশ যাদৱ বিৰোধী দলৰ নেতা হ’ব পাৰে। উল্লেখ্য যে, বিধানসভা নিৰ্বাচনত অখিলেশ যাদৱে কাৰহাল আসনত ড০ এছ পি সিং বাঘেলক পৰাজিত কৰিছে। যদিও নিৰ্বাচনৰ ফলাফলত বিজেপিয়ে সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰে৷ সমাজবাদী পাৰ্টীয়ে এশখন আসনৰ সীমা অতিক্ৰম কৰি দ্বিতীয় সৰ্ববৃহৎ দল হিচাপে পৰিগণিত হৈছে। দৰাচলতে, বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ফলাফল অহাৰ পিছৰে পৰা চৰ্চা চলি আছিল যে অখিলেশ যাদৱে বিধায়ক পদ ত্যাগ কৰিব নে লোকসভাৰ সদস্যপদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব। আজি লোকসভাৰ সদস্যপদৰ পৰা পদত্যাগ কৰি এই আলোচনা বিৰাম দিয়ে৷ অখিলেশ যাদৱেও সামাজিক মাধ্যমৰ জৰিয়তে বিজেপিক লক্ষ্য কৰি আহিছে। টুইট কৰি কয় যে বিজেপিৰ শাসনৰ অধীনত গণতন্ত্ৰ সুৰক্ষিত হ’ব বুলি আশা কৰাটো হ’ল দিনটোত তাৰকা বিলাক বিচাৰি উলিওৱা।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে