January 30, 2023, 7:59 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

অখিলেশ যাদৱৰ ইভিএম চুৰিৰ অভিযোগৰ পিছতে বাৰাণসীকে ধৰি তিনিটা স্থানৰ বিষয়াক বদলি

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 9, 2022
  • 87 Time View

লক্ষ্ণৌঃ বৃহস্পতিবাৰে উত্তৰ প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনাৰ পূৰ্বে বিৰোধীয়ে ইলেক্ট্ৰনিক ভোটিং মেচিন (ইভিএম) চুৰি হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে৷ এই সম্পৰ্কীয় তিনিটা ঘটনাৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে নিৰ্বাচন আয়োগে। বেনাৰসত ইভিএম চুৰিৰ অভিযোগৰ সন্দৰ্ভত এজন এডিএম পদবীৰ বিষয়াক অপসাৰণ কৰা হৈছে। জিলা প্ৰশাসনে বৰেলীৰ গণনাস্থলীত আৱৰ্জনাৰ গাড়ীত পোৱা ডাক ৱেলেটক লৈ সমাজবাদী পাৰ্টীৰ কৰ্মীয়ে হুলস্থুল সৃষ্টি কৰাৰ পিছতে আৰঅ’-এছডিএম বাহেৰী পাৰুল তাৰাৰক আঁতৰাই বদলি কৰে। সোনভদ্ৰাৰ এছডিএমকো বদলি কৰা হৈছে। প্ৰশাসনে স্বীকাৰ কৰি কয় যে ইভিএম সম্পৰ্কীয় নিয়ম অনুসৰণ কৰা হোৱা নাছিল। সমাজবাদী পাৰ্টিৰ কৰ্মীসকলে বাৰাণসীৰ গণনা কেন্দ্ৰৰ পৰা ইভিএম মেচিন কঢ়িয়াই নিয়াৰ সময়ত ধৰা পেলাইছিল। পিছত, নিৰ্বাচন আয়োগ আৰু বাৰাণসী প্ৰশাসনে স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে এই ইভিএম ভোটদানত ব্যৱহাৰ কৰা হোৱা নাছিল৷ বিষয়াসকলে দাবী কৰিছিল যে এই ইভিএম প্ৰশিক্ষণৰ বাবে লৈ যোৱা হৈছিল।

১০ মাৰ্চত বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ফলাফলৰ পূৰ্বেই ইভিএমৰ স্থানান্তৰৰ বিষয়টোৱে এক বিতৰ্কৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ দৰাচলতে, সমাজবাদীৰ মুৰব্বী অখিলেশ যাদৱে মঙলবাৰে অভিযোগ কৰি কয় যে ভোট গণনাৰ ৪৮ ঘণ্টা আগতে বাৰাণসীত অবৈধভাৱে ইভিএম মেচিন পৰিবহন কৰা হৈছিল৷ মঙলবাৰে সন্ধিয়া সাংবাদিকৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি প্ৰশাসনে স্বীকাৰ কৰে যে ইভিএমৰ চলাচলৰ প্ৰটকলত ত্ৰুটি আছে৷ অৱশ্যে তেওঁ কয় যে এই যন্ত্ৰসমূহ কেৱল প্ৰশিক্ষণৰ উদ্দেশ্যেহে অনা হৈছিল।

সমাজবাদী দলৰ দ্বাৰা শ্বেয়াৰ কৰা ভিডিঅ’টোত প্ৰশাসনে কয় যে যদি আপুনি ইভিএমৰ চলাচলৰ প্ৰটকলৰ কথা কয়, তেন্তে প্ৰটকলত ত্ৰুটি হৈছিল, ইয়াক স্বীকাৰ কৰিছে৷ প্ৰশাসনে গেৰাণ্টি দিব কয় যে ভোটদানত ব্যৱহৃত যন্ত্ৰবোৰ আঁতৰ কৰাটো অসম্ভৱ। তাত নিৰাপত্তাৰক্ষী আৰু ৰাজনৈতিক দলৰ প্ৰতিনিধি আছিল। ৰাজনৈতিক দলসমূহৰ কৰ্মীসকলেও তেওঁলোকৰ ওপৰত নজৰ ৰাখিবলৈ কেন্দ্ৰসমূহৰ বাহিৰত বহিব পাৰে।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে